Україна

Нацбанк скасовує вимогу про обов’язковий продаж валюти

Національний банк скасовує вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень із 20 червня 2019 року, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу НБУ.

“З метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Національний банк скасовує вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень”, – ідеться в повідомленні.

Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестане діяти з 20 червня 2019 року. Надходження бізнесу, зараховані на його розподільчі рахунки впродовж 19 липня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу, уточнив регулятор.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банку №78 від 18 червня 2019 року “Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті”.

У НБУ переконані, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності.

“За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав понад 90% валюти”, – стверджує регулятор.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close