Україна

Набув чинності вирок виконавцям убивства Катерини Гандзюк

Вирок стосується виключно обвинувачення особам, які уклали угоду про визнання винуватості

Вирок виконавцям убивства громадської діячки Катерини Гандзюк набув чинності після того, як Дніпровський апеляційний суд повернув апеляційні скарги заявникам, мотивувавши рішення тим, що вирок не містить обвинувачень осіб, вказаних в апеляції.

Про це повідомляє 1NEWS.

У вироку не згадуються прізвища Мангера й Левіна. Стосовно ж Ставицького, його прізвище та ініціали у вироку є, проте обвинувачень Ставицького оскаржуваний вирок не містить.

“Вирок стосується виключно обвинувачення особам, які уклали угоду про визнання винуватості. Дослідження та оцінку правомірності дій інших осіб, які таку угоду не укладали, суд не здійснював”, – ідеться в ухвалі суду.

Крім того, суддя посилається на постанову Верховного суду, за якою “вирок (стосовно однієї із декількох осіб) не має преюдиційного значення для кримінального провадження відносно інших осіб, а визнання винуватості першою не є доказом вини останніх”.

Документ набрав законної сили 18 липня і може бути оскаржений у Верховному суді протягом трьох місяців.

Координатора нападу на Гандзюк Сергія Торбіна засудили до 6 років і 6 місяців позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука – до 6 років в’язниці.

Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський отримали 4 роки ув’язнення, Віктор Горбунов – 3 роки.

За даними обвинувачення, Торбін на замовлення осіб, імена яких не називалися, схилив інших обвинувачених – Грабчука, Васяновича, Вишневського та Горбунова – до участі в замаху.

Джерело: прес-служба Генеральної прокуратури

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close