Україна

НАБУ завершило розслідування у справі Гладковського

Експершому заступнику секретаря РНБО також інкримінують внесення недостовірних відомостей до декларації

Завершилося розслідування стосовно корупційних схем у закупівлі автомобілів для армії ексзаступником міністра оборони Ігорем Павловським та ексзаступником секретаря РНБО Олегом Гладковським, що завдало 17,44 млн грн збитків державі.

Про це повідомляє 1NEWS.

Так, дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.2 ст. 364 ККУ. Крім цього, експершому заступнику секретаря РНБО також інкримінують внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що підозрювані у 2017 році організували закупівлю у межах державного оборонного замовлення вантажних автомобілів підвищеної прохідності “МАЗ”-6317 (“Богдан”-6317) за завищеними цінами.

Виробником автомобілів виступило дочірнє підприємство “Автоскладальний завод №2”, що входить до групи пов’язаних компаній корпорації “Богдан”, частки у статутному капіталі як прямо та опосередковано належали посадовцю РНБО та його близьким особам.

Окрім того, автівки не відповідали вимогам уряду, згідно яких 60% зі створення транспортного засобу мав виконувати вітчизняний виробник. Згодом в результаті лобістських дій вимоги до локалізації зменшили до 20%.

Компанія-виробник отримала держзамовлення за умови доведення рівня локалізації до 20% до кінця 2017 року і подальшого його збільшення до 30% впродовж трьох років. Відповідні витрати зі збільшення рівня локалізації компанія-виробник незаконно переклала на бюджет.

Контракт між Міноборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату і фіксував неможливість перегляду ціни та граничність визначених контрактом статей калькуляції.

Всупереч цій умові, ціну збільшили, а посадовці департаменту Міноборони, відповідальні за цю закупівлю, її погодили, попередньо узгодивши це питання з заступником міністра оборони. У результаті постачальнику автівок незаконно переплатили 17,44 млн грн, що підтверджено висновками Держаудитслужби та експертизи.

За цими фактами у жовтні 2019 року про підозру у зловживанні службовим становищем повідомлено експершому заступнику секретаря РНБО. У квітні 2020 року коло підозрюваних поповнили ексзаступник міністра оборони та директор одного з департаментів Міноборони.

У травні 2020 року, експосадовцю РНБО повідомили про зміну підозри через встановлення фактів внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

“Колишній посадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості у центрі Києва, про які йому було достовірно відомо. Йдеться про доходи у розмірі: 54 тис. дол. США (за 2016 рік), 63 тис. дол. США (за 2017 рік) та 47,5 тис. дол. США (за 2018 рік)”, – додали у НАБУ.

Нагадаємо, апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у скасуванні підозри у зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки оголошеної колишньому першому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close