Україна

НАБУ та ФБР викрили злочинну бурштинову схему за участі депутатів Ради

Національне антикорупційне бюро разом з Антикорупційною прокуратурою та ФБР викрили депутата від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата та депутата від Народного фронту Максима Полякова, а також їхніх помічників на отриманні хабарів за внесення змін до законопроектів про видобуток бурштину, інформує 1News з посиланням на Громадське.

Про це на брифінгу повідомили голови Національного антикорупційного бюро Артем Ситник і голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«2 народних депутата з метою отримання неправомірної вигоди від представника компанії-нерезидента, яка зацікавлена у видобутку бурштину в Україні, скористались правом законодавчої ініціативи, з метою протягтти через парламент низку змін до законопроектів, які мають покращити умови господарювання для підприємства-замовника для видобутку бурштину та його реалізації», — сказав Холодницький.

Також вони запропонували сприяти шляхом впливу на Державне лісове агентство, ДП «Укрбурштин» та інші на прийняття ними рішень в інтересах підприємства.

За отримання неправомірної вигоди, депутати внесли в законопроект деякі правки і отримали 15 тисяч доларів.

«Зокрема, це були правки щодо зменшення рентної плати з а видобуток бурштину з 25-ти до 5%, звільнення від оподаткування до 2020-го року підприємств, які завозять техніку для видобутку бурштину, також деякі зміни були щодо оплати праці», — зазначив Холодницький.

Також у цьому епізоді фігурують помічник народного депутата від «Радикальної партії» та юрист громадської організації «Системні рішення».

За ще одним епізодом розслідування, Розенблат уже сам вирішив взяти участь  у видобутку та експорті бурштину, у зв’язку з чим вже сам звернувся до представника фірми-нерезидента з проханням організації спільного бізнес-проекту. Бурштин, за схемою, мав вивозитися за заниженою ціною.

«А частина прибутку мала переходити на рахунки компанії, яка розташована в США. І за наполяганням Розенблата, співвласником якої стала його сестра», — додав Холодницький.

Загальна сума хабара у цій справі — 285 тисяч доларів, частина яких була передана охоронцям депутата. Станом на зараз затримано 6 чоловіків, серед яких охоронці Розенблата, а також громадські діячі, які займалися антикорупційною діяльністю.

У НАБУ зазначили, що це перша операція, проведена за участі офіцерів під прикриттям, тобто агентурної операції. Вона проведена спільно з ФБР.

Наразі подання на зняття недоторканості з Розенблата, а також депутата від «Народного фронту» Максима Полякова направлені Генеральному прокурору.

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close