Україна

НАБУ підозрює директора Держбюро розслідувань у державній зраді

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом можливої державної зради та інших злочинів директора Держбюро розслідувань Романа Труби, розслідування проводить Служба безпеки України. Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит «Українських Новин».

Детективи НАБУ внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактами можливого вчинення посадовими особами Державного бюро розслідувань кримінальних злочинів, передбачених ст. 111, ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 256, ч. 3 ст. 382 Кримінального кодексу.

Розслідування розпочато 29 березня на виконання рішення Солом’янського районного суду Києва.

1 квітня кримінальні провадження детективи НАБУ направили в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру для вирішення питання про визначення підслідності, оскільки перелічені злочини, за винятком ст. 364, до підслідності НАБУ не відносяться.

У свою чергу, як повідомили у САП, досудове розслідування доручено СБУ.

Нагадаємо, Солом’янський районний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження за фактом можливої державної зради та інших злочинів директора Держбюро розслідувань Романа Труби.

В суд надійшла скарга на бездіяльність НАБУ щодо розслідування можливих правопорушень Труби.

Вона була обґрунтована тим, що 19 лютого в НАБУ надійшла заява про кримінальні правопорушення, вчинені Трубою за ст. 111 (держзрада), ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 256 (сприяння ОЗУ), ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу.

Однак відомості про вчинення кримінальних злочинів до Єдиного реєстру досудових розслідувань не були внесені.

21 березня суд розглянув скаргу і зобов’язав НАБУ відкрити справу за вказаними фактами.

Обставини злочинів не вказуються.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close