Україна

НАБУ отримало доступ до телефонів нардепа Лещенка та власниці «Української правди»

В рамках розслідування кримінального провадження про можливе незаконне збагачення народного депутата Сергія Лещенка детективи Національного антикорупційного бюро України отримали доступ до телефонів політика і його позичальників. Таке рішення ухвалив суддя Солом’янського районного суду міста Києва за результатами розгляду відповідного клопотання, повідомляє 1News з посиланням на «Слово і діло».

Зазначається, що Лещенко в серпні-вересні 2016 року позичив у власника Інтернет-видання «Українська правда» Олени Притули 3,77 млн ​​грн, а ще 2 млн грн нардеп взяв як позику у Владислава Єндржієвського. Обидва позичальника під час допиту підтвердили факт прохання Лещенка про позику та самої передачі грошей йому.

За словами Олени Притули, гроші Лещенку вона передавала окремими частинами в період серпня-початку вересня 2016 року. В свою чергу, Єндржієвський повідомив, що в серпні 2016 року до нього звернувся Лещенко з проханням позичити певну суму коштів, якої йому не вистачає для покупки квартири. Ці кошти він надав нардепу в той же день. Уже через кілька днів Лещенко повернув цю позику.

Водночас у НАБУ вирішили співставити місце перебування Лещенка з його позичальниками упродовж періоду їх вірогідних зустрічей у серпні-вересні 2016 року з метою підтвердити чи спростувати їх зустрічі.

Детектив повідомив, що досудовим розслідуванням були встановлені телефони Лещенка та його позичальників. У зв’язку з цим, у Бюро просили суд надати доступ до документів «Водафон Україна» щодо телефонів нардепа, Притули та Єндржієвського, а саме: дати, часу та тривалості вхідних і вихідних телефонних з’єднань; дати та часу вхідних і вихідних SMS-повідомлень з посиланням на ретранслятор та прив’язку до базових станцій та їх адреси, номерів контрагентів по цих з’єднаннях, а також адреси місцезнаходження в момент кожного вхідного і вихідного з’єднання, ідентифікатора (ІМЕІ і ІMSI), з урахуванням нульових дзвінків, дати, часу і тривалості надання послуги Інтернет за період з 1 серпня по 10 вересня 2016 року.

Суд задовольнив клопотання.

Нагадаємо, Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва у 2016 році.

Він пояснив, що купив житло на свої заощадження й гроші, взяті в борг. Партнером капіталовкладення стала його дівчина Анастасія Топольська.

Лещенко закликав Національне антикорупційне бюро і Національне агентство із запобігання корупції перевірити купівлю ним квартири в центрі Києва.

Він наголошує, що кошти, сплачені за квартиру, є чесно заробленими, і придбання квартири не порушило відповідних вимог антикорупційного законодавства України.

НАБУ провело інформаційно-аналітичну перевірку законності джерел придбання Лещенком квартири і сказало, що у покупці квартири є ознаки адміністративного правопорушення.

У березні 2017 року Печерський районний суд остаточно закрив провадження стосовно Лещенка.

Нагадаємо, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко запросив журналістів до своєї квартири площею близько 200 квадратних метрів в центрі Києва.

Як зазначив 4 квітня з трибуни Верховної Ради, керівник САП Назар Холодницький, за фактом придбання у 2016 році нардепом Сергієм Лещенком квартири в центрі Києва відкрите кримінальне провадження.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close