Україна

Набрали чинності чергові зміни в рекрутингу до ЗСУ


Набрали чинності чергові зміни в рекрутингу до ЗСУ

Нові правила унеможливлюють “помилковий” розподіл під час випуску із навчальних центрів та інші непорозуміння, стверджують у Харківському ТЦК та СП.

В Україні змінилися правила рекрутингу до війська. Пояснення з цього приводу публікує Харківський обласний ТЦК та СП.

“Тепер усі громадяни, що завчасно обиратимуть собі посаду і підрозділ та добровільно долучатимуться до війська по мобілізації після проходження ВЛК направлятимуться в спеціальні батальйони резерву. На базі цих батальйонів рекрути будуть проходити базову загальну військову підготовку (БЗВП) або будуть відправлені на проходження БЗВП до Навчальних Центрів у відрядження. Після навчання – відправлені до обраних підрозділів на службу згідно з рекомендаційними листами наказом головнокомандувача на переведення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в такий спосіб нові правила унеможливлюють “помилковий” розподіл під час випуску із навчальних центрів та інші непорозуміння, оскільки потрапивши на БЗВП в НЦ рекрути вже перебуватимуть в статусі військовослужбовців військових частин батальйонів резерву.

Повідомляється, що покроково призов добровольців за мобілізацією відбуватиметься так:
1.⁠ ⁠Вибір посади та підрозділу, відправка резюме.
2.⁠ Запрошення на співбесіду, успішне проходження відбору.
3а. Якщо ваш підрозділ пріоритетний — одразу отримання рекомендаційного листа від підрозділу.
3б. Якщо ваш підрозділ непріоритетний — погодження підрозділом вашого призначення в Генштабі, після чого отримання рекомендаційного листа від підрозділу.
4.⁠ ⁠Візит в ТЦК разом із рекомендаційним листом, проходження ВЛК.
5.⁠ ⁠Відправка до батальйону резерву та зарахування до його складу.
6а.⁠ ⁠Якщо є відповідна навчальна база у конкретного батальйону резерву — проходження БЗВП на базі батальйону.
6б. Якщо відповідної спроможності на базі батальйону резерву немає — відправка у відрядження на навчання в НЦ та подальше повернення з відрядження до батальйону резерву після завершення БЗВП.
7.⁠ ⁠Після завершення навчання – переведення наказом ГК до вашого підрозділу згідно з рекомендаційним Листом та зарахування до складу відповідної військової частини.

“Як і раніше, вам важливо контролювати статус пріоритетності підрозділу, про що ви зможете дізнатись після співбесіди. І контролювати видачу рекомендаційного листа вам лише після погодження підрозділом вашого призначення в ГШ. Зверніть увагу: ці зміни стосуються як пріоритетних, так і непріоритетних підрозділів ЗСУ і саме тих добровольців, які долучаються до армії за мобілізацією”, – йдеться в повідомленні.

У ТЦК та СП також повідомляють, що алгоритм залучення добровольців до ЗСУ на контрактну службу залишається без змін: кандидатів відправлятимуть на проходження БЗВП до навчальних центрів і після того розподілятимуть до підрозділів згідно з рекомендаційними листами.

“Алгоритм долучення до підрозділів, які не в складі ЗСУ, — як раніше індивідуальний до кожного відповідного військового формування. Про нього ви дізнаєтесь на етапі співбесіди з відповідним підрозділом. Важливо! Рекрути, які потрапили до Навчальних Центрів до 10.06 – закінчать призов по процедурі відповідно до попередньої Директиви, докладніше писали про неї раніше”, – йдеться далі в публікації.

Раніше повідомлялося, що в Україні почав діяти сайт Будь собою, на якому можна знайти вакансію в Силах оборони України.

Військовий рекрутинг і мобілізація: в чому різниця

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button