Україна

На Вінничині оголосили НС через спалах гепатиту А


На Вінничині оголосили НС через спалах гепатиту А

У регіоні посилено протиепідемічні заходи, зокрема, проводяться перевірки працівників потенційно небезпечних сфер.

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області. У регіоні посилюють протиепідемічні заходи, повідомила 31 жовтня пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

“Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах”, – зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він додав, що за результатами позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спалах визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня.

“Тому у регіоні посилено протиепідемічні заходи: зокрема, тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках, додаткові перевірки проводять на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення”, – наголосив санлікар.

Крім того, у Вінницькій області посилили контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту. Під тимчасовою забороною ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва.

Також органи місцевої влади посилюють контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічних правил на ринках міста і області. У Вінниці продовжується дистанційне навчання. 

Також в області триває вакцинація проти гепатиту А. 

Нагадаємо, за останніми даними, кількість хворих на вірусний гепатит А у Вінницькій області зросла до 231.

Щодня росте число хворих. Спалах гепатиту А

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button