Україна

На території Аккерманської фортеці знайшли залишки стародавнього міста

На території Аккерманської фортеці археологи знайшли вулицю стародавнього міста. Про це повідомляють кореспонденти Української Служби Інформації, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Експедиція розгорнулася поруч з територією і частково всередині Аккерманської фортеці в 84 кілометрах від Одеси. Тут колись було античне місто Тіра. На його руїнах і було побудовано оборонну споруду. Тіру вивчають вже 120 років, але вперше почали розкопки на ділянці біля південно-західної стіни. Тут археологи відкопали вулицю стародавнього міста.

Поруч з розкопками можна побачити гору знахідок  -в основному це осколки амфор. На деяких з них збереглися малюнки. Однією з головних знахідок стала цілісна посудина часів Османської імперії. Але археологи особливо пишаються тим, що змогли знайти ще одну вулицю стародавньої Тіри. Вона стала четвертою, але раніше на цій ділянці розкопки не проводили.

Археологи кажуть, що ця експедиція може дати нові топографічні дані про Тіру. А також – розповісти про масштаби міста та його інфраструктуру. Всі знахідки будуть передані в місцевий музей.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close