Україна

На святкування Нового року столиця витратить 30 млн гривень

На головну ялинку країни і святкування Нового року на Контрактовій і Софійській площах в Києві витратять від 27 до 30 млн грн., інформує 1NEWS.

Про це розповів засновник проекту Folk Ukraine, організатор новорічних і різдвяних свят на Софійській і Контрактовій площах Ігор Добруцький.

“Що стосується теми “Казковий ліс”, то вона вже узгоджена. І ми просто будемо її виконувати. Що стосується вартості. З бюджету міста на святкування на Контрактовій і Софійській площі виділено 200 тис. грн. Що стосується реального бюджету на головну ялинку і святкування на двох локаціях, то це приблизно від 27 до 30 млн грн. Це кошти спонсорів, людей, які хотіли б бачити ялинку красивою у Києві”, – сказав Добруцький УНН.

В той же час виданню “Сьогодні” він повідомив, що новорічна ялинка на Софійський площі буде найвищою, її висота сягатиме 31 метра.

“Площа казкового пенька – 34 метри, а його діаметр приблизно 10 метрів. Потрапити в нього бажаючі зможуть через великі двері і вийти, спустившись спеціальною драбиною. У пеньку відкриватимуться віконця, а з них – визиратимуть сови. Пень буде служити підставкою і на ньому ми встановимо головну ялинку країни. Ми прикрасимо її спеціальної зіркою. Висота конструкції з ялинкою – до 31 метра. Це найвища ялинка на Софійській площі”, – ділитися Ігор Добруцький.

Ялинку прикрасять тематичними іграшками – це лісові звірі, шишки, грибочки, жолуді. Плюс яскраві лампочки у вигляді свічок. Організатори зазначають, що новорічні свята безпосередньо залежатимуть від ситуації з коронавірусом.

“Якщо все буде добре, то всі бажаючі зможуть зайти в казковий пень і зробити там яскраві фото. Але ми врахували і найгірший варіант. Якщо масові заходи будуть заборонені в місті, то люди зможуть просто помилуватися оздобленням новорічної красуні “, – пояснює Добруцький.

Навколо головної ялинки на Софійській площі розставлять п’ять фотозон з штучними ялинками поменше – від 8 до 10 метрів. Кожна фотозоні буде з різними лісовими героями – ельфами, гномами і лісовими тваринами. Всі бажаючі зможуть біля них сфотографуватися. З’явиться ялинка і на Контрактовій площі, її планують прикрасити елементами Петриківського розпису.

Back to top button