Україна

На Рівненщині планують створити туристичний хаб

Тараканівський форт на Рівненщині має стати основою створення в регіоні туристичного хабу, який допоможе перетворити область на край вихідного дня. Про це заявив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час робочої поїздки на Дубенщину, повідомляє 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

«Тараканівський форт – це місце, де знімають фільми, потужний туристичний магніт. Проте без належного догляду і розвитку. Ми хочемо це змінити. Поспілкувався з Міноборони, вони готові віддати Тараканівський форт на баланс області із ділянкою 8,68 га для облаштування туристичної інфраструктури – парковки, каси, маршрути, готелі, заклади харчування», – зауважив Коваль.

За його словами, Тараканівський форт – важливий елемент на шляху до створення на Рівненщині туристичного хабу.

Побудований у 1890 році, Тараканівський форт із 1957 року перебуває на балансі Міноборони. Територія довкола об’єкта займає 64 га, з яких сама споруда – майже 5 га. Наразі проблема полягає в тому, що на землі Міністерства не можна облаштовувати інфраструктуру й, відповідно, розвивати форт як туристично привабливе місце.

«Тараканівський форт щодня відвідують у середньому 15 автобусів, навіть у будні тут безліч автомобілів з туристами. За підрахунками – це майже 200 тисяч відвідувачів на рік. Якщо кожен з них придбає квиток – бюджет Рівненщини отримає суттєве наповнення. Не кажучи про привабливий імідж нашого краю», – зазначив голова ОДА.

Back to top button