Україна

На «піраміду» підкупу на користь Тимошенко вкинули кілька мільярдів гривень – ЗМІ

«Піраміда» підкупу виборців Юлією Тимошенко могла обійтися у щонайменше кілька мільярдів гривень. Такі висновки можна зробити з матеріалів, вилучених під час масових обшуків СБУ та ДБР у пов’язаних із «Батьківщиною» офісах. Про це пише видання «Українська правда» з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Нагадаємо, 21 лютого 1News повідомляло про те, що Служба безпеки України викрила механізм підкупу виборців та впливу Російської Федерації на результати майбутнього волевиявлення під час голосування на виборах Президента України. СБУ встановила, що основним координатором цієї мережі є один із діючих народних депутатів України від  партії «Батьківщина».

Того ж дня в офісах політичної сили Тимошенко пройшло близько 40 обшуків. Як зазначає «Українська правда», СБУ серед іншого знайшла «бюджет піраміди», розписаний на області з детальним описом витрат, як на агітаторів, так і на голоси виборців.

У матеріалах СБУ було вказано, що відповідальний за «піраміду» є заступником глави партії «Батьківщина». Прізвище цього депутата силовики не називали, але співрозмовники в «Батьківщині» зізналися, що йдеться про депутата Валерія Дубіля, якого 28 лютого ДБР викликала на допит. Дубіль був призначений одним із заступників якраз 15 січня цього року.

СБУшники стверджують, що в його підпорядкуванні було троє «кураторів» регіонів. За роботу у Західній Україні відповідав начебто Владислав Ковалевський, за Центр і Північ відповідав Вартан Юмукян, за Південь і Схід – Євген Матвейчук. Всі вони досить маловідомі люди і не є членами «Батьківщини».

За даними журналістів, у межах «піраміди» кожен із них відповідав за координацію роботи у ввірених їм областях через закріпленого за кожною областю «менеджера».

«Менеджери» мали у підпорядкуванні по кілька десятків «відповідальних» за виборчі округи, а ті у свою чергу – «старших» по дільницях. У підпорядкуванні «старших» були «десятники», які мали безпосередньо спілкуватись з потенційними виборцями, передавати їм гроші за голос тощо.

СБУ заявила, що кожен «десятник» із січня отримував по 500 гривень в місяць готівкою, а з березня оплата мала б скласти по 1000 гривень.

У свою чергу оклад «старших» складав спершу 700 гривень місячно, але з наближенням виборів зростав до 2,5 тисяч. Сумарно із листопада по квітень витрати на одного «старшого дільниці» мали б скласти орієнтовно 10 тисяч гривень, «десятник» обійшовся б у близько 3 тисяч.

Як додає видання, заступник Голови Служби Віктор Кононенко не озвучував вартість реального «голосу» у цій «сітці». Однак заявив, що виявлена схема могла дати її організаторам голоси 680 тисяч людей.

Додамо, що 21 лютого Кононенка чітко повідомив, що «піраміду» підкупу виборців Тимошенко допомагали створювати громадяни РФ та громадяни України, які раніше організовували виборчі кампанії в Росії.

Back to top button