Україна

На керівника НАБУ Ситника завели кримінальну справу через корупцію в оборонці

Спеціальна антикорупційна прокуратура підозрює Артема Ситника в приховуванні інформації про причетність детективів Національного антикорупційного бюро України до корупції в оборонній сфері. Про це глава САП Назар Холодницький сказав в ефірі телеканалу «1 + 1», пише «Кореспондент».

При цьому заступник генерального прокурора – антикорупційний прокурор Назар Холодницький заявляє, що САП відкрила кримінальне провадження за фактом приховування директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником інформації про причетність детективів НАБУ до корупції в оборонній сфері.

Холодницький зазначив, що НАБУ «заховала» 87 листів з матеріалів справи про корупцію в Укроборонпромі, в яких, зокрема, йдеться про отримання хабарів співробітниками бюро. Глава САП впевнений, що особисто Ситник був проінформований про хабарництво його підлеглих.

«Я вважаю, що він знав», – заявив він.

Холодницький заявив, що відкрив кримінальне провадження за даним фактом і передав його для розслідування в Держбюро розслідувань.

«Мною зареєстровано кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень при приховуванні (НАБУ) цих фактів», – повідомив він.

Крім того, Холодницький заявив, що має намір найближчим часом забрати у НАБУ всі кримінальні виробництва, пов’язані з оборонною сферою, і передати їх для розслідування іншим правоохоронним органам.

Раніше повідомлялося, що на час проведення службового розслідування в НАБУ усунули двох детективів, згаданих в журналістському розслідуванні про корупцію в Укроборонпромі.

Нагадаємо, у заключній частині розслідування журналістів про корупцію в оборонці говориться, що про ці факти знали в податковій адміністрації, військовій прокуратурі, НАБУ, ГПУ і СБУ. Останні два відомства звинувачення заперечують.

Зокрема, в розслідуванні фігурує заступник голови НАБУ Гізо Углава, який нібито підписував документи, що виключають фірму-прокладку Оптімумспецдеталь з переліку фіктивних.

У квітні 2017 року 1News писало про те, що Гізо Углаву призначили заступником глави НАБУ з порушенням, оскільки на момент призначення він ще не вийшов із громадянства Грузії. Деталі читайте у матеріалі: «Заступника директора НАБУ Гізо Углаву призначили з грубим порушенням (документи)».

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close