На Хмельницькій АЕС збудують новітній реактор
Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі.
Укладено угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС. Документ підписали президент Енергоатому Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.
Зазначається, що енергоблок будуватиметься за американською технологією АР1000.
За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, “таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це – одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення”.
Він заявив, що підписанням цих домовленостей Україна продовжує реалізацію курсу на повний відхід від радянсько-російських технологій в атомній енергетиці, а також посилює співпрацю у цьому напрямку з американськими партерами.
Як зазначив Котін, отримання цього обладнання має важливе значення для української енергосистеми, оскільки фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як наразі найпотужніші в Україні атомні блоки – 1000 МВт.
Будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону.
Патрік Фрагман своєю чергою зауважив, що технологія АР1000 є однією з найперспективніших у світі.
У Міненерго наагадали, що у 2021 році ДП НАЕК Енергоатом і Westinghouse підписали дві угоди про співпрацю з метою реалізації пілотного проєкту з будівництва енергоблоків АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС. Цьогоріч уряд своїм розпорядженням погодив пропозиції Міненерго про розроблення ТЕО будівництва ядерної установки із застосуванням технічних характеристик реакторної установки типу АР1000.
Раніше повідомлялося, що Енергоатом випробував у тестовому режимі газотурбінну мобільну електростанцію, отриману від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах технічної допомоги енергетичному сектору України. Завдяки установці з’явиться можливість локалізувати енерговиробництво і зміцнити українську енергомережу.
Нагадаємо, Україна запустила на повну сім енергоблоків АЕС. Загальна потужність атомної генерації України наразі становить 6400 МВт,
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp