Україна

На Донбасі впав російський безпілотник, — штаб АТО

Поблизу н.п. Новоградівка, Донецької обл. впав безпілотник «Орлан-10». Про це повідомляє прес-центр штабу АТО на своїй сторінці в Facebook у неділю, 17 вересня.

«Вчора, у першій половині дня «Орлан» впав сам, через технічний збій системи. Відповідає моделі, яку виготовляють в Росії», — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що розробкою «Орлан-10» займається російське підприємство під назвою «Спеціальний технологічний центр».

«Корпус і двигун — російського виробництва, електронна «начинка» родом з Тайваню», — додали в штабі АТО.

 

Також повідомляється, що цей БПЛА Росія часто застосовується на Донбасі для розвідки і коригування вогню артилерії. Вартість комплексу — 18 млн рублів, вартість літака коливається в районі 5-7 млн рублів.

«Ці БПЛА несуть серйозну загрозу і, як правило, застосовуються комплексно, по 2-3 літака на операцію. Скажімо, якщо в групі три літальних апаратів, то перший веде розвідку з висоти 1000-1500 м, другий — це БПЛА радіоелектронної боротьби, третій — ретранслятор, який здійснює передачу розвідувальної інформації центру управління (висота 4,5-5 км і більше). Частіше в групі два апарати — розвідник і ретранслятор. Ймовірно, що в групах з двох БПЛА на розвіднику встановлено додаткове обладнання для створення активних шумових перешкод», — кажуть у штабі.

Апарат не вимагає злітно-посадкової смуги для злету та посадки, стартує з катапульти. Також може приземлитися з парашутом, для демпфування удару при приземленні використовується пневматичний буфер.

 

Нагадаємо, за добу в зоні АТО зафіксовано 35 обстрілів, втрат у ВСУ немає.

Джерело: www.rbc.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close