Україна

На Чернігівщині COVID-госпіталі розгортатимуть на спортбазах та у в’язницях

У разі розвитку найгіршого сценарію щодо захворюваності на коронавірус, госпіталі для лікування хворих на COVID-19 на Чернігівщині розгортатимуть на базах спортивних об’єктів та законсервованих установ виконання покарань. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“Поки що розглядаємо три об’єкти: два спортивних – це стадіони в Ніжині й Чернігові, які мають великі спортзали з можливістю розміщення 150-200 ліжок, та законсервовану колонію у Прилуках”, – сказав посадовець.

За його словами, ці об’єкти поки що в резервному списку й будуть задіяні лише у разі істотного погіршення ситуації та переповнення ліжкового фонду медичних закладів – і то лише за умови їх оснащення та забезпечення персоналом.

Сьогодні ж, наголосив Гармаш, ставка робиться виключно на лікарні та максимальне використання їхніх можливостей. У найближчих планах медичного керівництва – розгортання 100-ліжкового відділення на території обласної лікарні (в приміщенні колишнього госпіталю для ветеранів війни) та залучення потужностей обласного центру радіаційного захисту населення, який зараз не приймає планових хворих і теж має потенціал на розміщення 100 ліжок. У першому закладі “ковідне” відділення вже працює на одному з поверхів, має 25 ліжкомісць і 28 кисневих точок. Зараз ведуться роботи з підготовки до прийому інфікованих на ще одному поверсі.

За інформацією Гармаша, 6 листопада на Чернігівщині зафіксовано черговий антирекорд із виявлення хворих на COVID-19 – 285 осіб (до цього максимум був 20 жовтня – 254). Загалом із початку епідемії в області зареєстровано 9 787 таких випадків. Нині хворіє 4 980 людей, летальних випадків – 167. Ліжковий фонд (1 009 ліжок) заповнений на понад 45%.

На сьогодні в червоній карантинній зоні перебувають місто Чернігів і Варвинський район області. Решта території – у помаранчевій зоні З понеділка, 9 листопада, в червону зону потрапляють також Ніжин і Куликівський район.

З 12 березня в Україні триває карантин, запроваджений з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції. Станом на 6 листопада лабораторно підтверджено 440 188 випадків COVID-19, з них за добу – 9 721.

Останні новини

Back to top button