Головна / УКРАЇНА / На Черкащині відкрився новий туристичний маршрут підземеллями

На Черкащині відкрився новий туристичний маршрут підземеллями

Маршрут «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря» відкрився в Умані.

1465991944-623

Любителям екстриму тепер не доведеться далеко їздити. 6 червня в ДІАЗ «Стара Умань» відкрився новий туристичний маршрут «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря», повідомляє 1News  з посиланням на  «Вечірня Умань».

250-річні келії, трапезні на коридори монастиря, що заставляють затамовувати подих, стали новою туристичною родзинкою міста. На вході відвідувачів зустрічає монах, який проводить екскурсію підземеллями, переповідаючи історії життя монахів, які служили при монастирі Василіанів.

Саме його вважають Центром підземної павутини, який, за іронією долі, став нічним клубом…

Побудували монастирь у 1764-1766 рр. Тоді це був один із центрів освіти Київської області, мав школу з 400 учнями і виховував католиків та вірнопідданих польської шляхти.

У 1768 році підземними ходами до міста потрапили гайдамаки і влаштували тут найкривавішу розправу: польські шляхтичі, греко-католицькі священики та євреї-орендарі були вирізані або втоплені у криницях, а їхнє майно опинилося в руках ватажків повстання. У 1674 році цими  ходами до фортеці потрапили турки, так само захопивши місто буквально з-під землі.

Підземелля знайшли ще в ХІХ столітті, а туристичним маршрутом вони стали лише цього року

У 30-их рр. XIX століття окружний Соціально-історичний музей, нинішній краєзнавчий, уперше почав детально досліджувати монастир. Під будівлею знайшли цілий підземний поверх з коридорами і багатьма кімнатами, і лиш цього року печери стали туристичним маршрутом

Як розповідають працівники ДІАЗ «Стара Умань»: «Перші роботи в приміщеннях розпочались ще три роки тому, і нарешті печери готові приймати туристів. Родзинкою маршруту, стануть катакомби уманських підземель, вхід до яких виявлено в одному з приміщень підвалу монастиря».

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

4 × четыре =

x

Перевірити також

sm-5949787b476c5-1

Доказано, что это растение лечит опухоли, диабет и повышенное содержание сахара в крови во многих других преимуществах для здоровья

Удивительное растение растет повсюду, и оно известно как белая шелковица. Доказано, что ...

19

«Ці кольори заворожують»: 22 причини закохатися в Україну у фотографіях

Серед причин закохатися в Україну – неймовірно красиві пейзажі, кольори яких заворожують, ...

images

Топ-7 богатирів України Х-ХХІ століть

Цикл «Велика Україна». Сім найсильніших людей України від 10 до 21 століть. ...