Україна

На 10% Нацкомісія знизила тариф Укренерго

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, знизила на 10% тариф “Укренерго” на послуги з диспетчерського управління – до 8,04 грн/МВт-год. Новий тариф діятиме з 1 жовтня 2019 року, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу Укренерго.

“НКРЕКП затвердила новий тариф НЕК “Укренерго” на послуги з диспетчерського управління на рівні 8,04 грн/МВт-год. Це на 10% нижче від попереднього тарифу (8,9 грн/МВт-год), що діяв у серпні 2019 р. Новий тариф діятиме з 1 жовтня 2019 р.”, – ідеться в повідомленні.

Зниження тарифу пояснюється переглядом бази для його формування, пояснили в компанії. Зокрема, майже на 24% збільшено прогнозований обсяг передачі електричної енергії в другому півріччі 2019 року.

Також на формування тарифу вплинула заміна обсягів виробленої електроенергії на обсяги відпущеної відповідно до змін, внесених до Кодексу системи передачі постановою НКРЕКП від 21 червня 2019 року №1120.

“Ми підтримуємо рішення Регулятора щодо затвердження нового тарифу на диспетчеризацію. Він зменшується в порівнянні з діючим на сьогодні та покриває мінімально необхідні витрати для виконання функцій Укренерго”, – прокоментував заступник голови правління НЕК “Укренерго” Андрій Немировський.

У компанії нагадали, що під центральним офісом Укренерго вже більше місяця мітингують працівники Нікопольського заводу феросплавів та інших металургійних підприємств, які оскаржують в суді тарифи Укренерго на передачу електроенергії та оперативно-диспетчерське управління на друге півріччя 2019 року.

Укренерго, зі свого боку, доклало всіх зусиль для зменшення власних тарифів, зазначається у повідомленні. Компанія направила до уряду пропозиції щодо зменшення навантаження на тариф на передачу електроенергії, які були враховані під час ухвалення постанови Кабміну про покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close