Україна

МЗС України закликає українців, які перебувають за кордоном, не квапитися з поверненням

У різних країнах світу евакуації на Батьківщину очікують 11 тисяч 449 українців. Але громадянам краще залишатися там, де вони перебувають. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу в понеділок, 30 березня, пише «Кореспондент».

«Зараз кількість громадян, які очікують евакуації з різних країн світу, складає 11 тисяч 449 осіб. Ця цифра динамічна, оскільки хтось постійно евакуюється, а хтось навпаки змінює свою думку і вирішує евакуюватися, інформуючи про це посольство або консульство», – сказав він.

Кулеба закликав тих громадян України, які мають кошти для проживання в тій країні, де вони зараз перебувають, там і залишатися. За його словами, «подорож – це наражання себе на небезпеку».

«Ви не можете здійснити тривалий переїзд, не торкаючись поверхні, не спілкуюся з людьми, і ви ніколи не знаєте, де у вас буде ризик зараження», – наголосив він.

Глава МЗС зауважив, що зараз «критичний період» і «найближчі тижні будуть визначальними».

«З метою вашої ж безпеки бажано, щоб ви ці тижні перебували поки там, де ви перебуваєте, це для вас особисто набагато безпечний варіант», – переконаний Кулеба.

Нагадаємо, в Україну за сприяння дипломатичних установ повернулися майже 145 тисяч українців після закриття кордонів через пандемію коронавірусу.

29 березня в Україну прилетіло два літаки з евакуйованими українцями – з В`этнаму та з Балі (через Доху). Після приземлення українцям повідомили про необхідність обсервації. Незадоволені люди після такої інформації почали виламувати двері аеропорту Бориспіль та перешкоджати роботи персоналу аеропорті і Нацгвардії.

В соцыальних мережах почали розпосюджувати відео одного з евакуйованих українців, який прилетів з В`єтнаму, де він вихваляється, як люди проривали кордону і нецензурно висловлюватись про Україну.

«Прорвали оборону. Еб*чая Украина». Тем временем граждане, отказавшиеся от двухнедельной обсервации после прилета из Вьетнама (к слову, бесплатного перелета на новом Airbus 350 за деньги вьетнамского бизнесмена) хвастаются боевыми успехами в социальных сетях. Лучшее из репортажа маминого солдата в конце видео.Полностью историю можно отмотать на канале: https://t.me/joinchat/AAAAAFlcGc_t-Ud276OYrQ

Опубліковано Владимиром Ковалем Неділя, 29 березня 2020 р.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close