Україна

МЗС Туреччини викликало посла Німеччини через акцію курдів у Кельні

Посла Німеччини в Анкарі Мартіна Ердмана викликали до міністерства закордонних справ Туреччини через проведення акції курдів у німецькому місті Кельн. Німецький дипломат з'явився до турецького МЗС 16 вересня, йдеться в повідомленні турецького зовнішньополітичного відомства, передає DW.

Зазначено, що послу ФРН пояснили позицію турецької влади щодо заходу, проведеного 16 вересня в Кельні на підтримку лідера Робітничої партії Курдистану (РПК) Абдулли Оджалана, котрий відбуває ув'язнення в турецькій в'язниці. На думку Анкари, під час заходу, в якому взяли участь кілька тисяч курдів, проводилася «терористична пропаганда».

До того ж, Туреччина звинуватила Німеччину в політиці подвійних стандартів. На переконання турецьких дипломатів, попри те, що символіка РПК в країні заборонена, кельнські поліцейські ніяк не перешкоджали демонстрації плакатів із фотографією Оджалана і партійної символіки.

У ФРН РПК визнали терористичною організацією ще 1993 року. Нещодавно заборонили також публічний показ портретів лідера цієї курдської організації. Демонстрації як курдів, так і прихильників президента Туреччини Реджепа Ердогана проводяться в різних містах Німеччини регулярно і збирають тисячі учасників. Поліція, з метою мінімізувати можливі конфлікти, як правило, не втручається в те, що відбувається, навіть якщо учасники масових акцій демонструють заборонену символіку.

Нагадаємо, остання масова акція протесту курдів у Німеччині проти політики турецького уряду відбулася в березні цього року в Франкфурті-на-Майні. Після її проведення поліція, котра так само не втручалась у перебіг мітингу, розпочала розслідування.

Джерело: www.rbc.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close