Україна

МВФ змінив програму кредитування та керівника своєї місії в Україні

Фонд знаходиться в тісному контакті з владою України щодо обговорення параметрів нового механізму фінансування, який допоміг би країні ефективно протидіяти пандемії в економіці та медицині

Громадянка Болгарії Іванна Владкова Голлар з 1 травня змінила Рона ван Родена на посаді голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні.

Про це повідомляє 1NEWS.

Владкова Голлар має суттєвий досвід роботи в економіках, що розвиваються. “Серед останніх її призначень – очільництво місій в Молдові та Північній Македонії.

Крім того, Україна і Міжнародний валютний фонд переорієнтувалися з раніше попередньо погодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand by.

“З огляду на безпрецедентну невизначеність щодо економічних і фінансових перспектив і необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні та стабілізації, переговори переключилися на 18-місячний stand by, який може забезпечити підтримку платіжного балансу для посилення реакції влади”, – сказав представник МВФ Джеррі Райс.

За його словами, Фонд знаходиться в тісному контакті з владою України щодо обговорення параметрів нового механізму фінансування, який допоміг би країні ефективно протидіяти пандемії в економіці та медицині.

Райс уточнив, що постійна віртуальна місія обговорює політики, які можуть бути підтримані, скоріше, через програму stand by, ніж через EFF, незважаючи на те, що за програмою EFF у грудні 2019 року було досягнуто попередньої домовленості на рівні менеджменту Фонду (staff-level agreement).

“Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на вирішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивному зростанню”, – сказав представник Фонду.

Джерело:  “Інтерфакс-Україна”

Tags

Останні новини

Back to top button
Close