Україна

МВФ та ЄБРР оприлюднили нові прогнози розвитку української економіки

Міжнародні інституції оцінюють зростання економіки в межах 3-3,5%

За новим прогнозом Міжнародного валютного фонду, зростання реального валового внутрішнього продукту України залишатиметься на рівні 3% у 2019 та 2020 роках.

Про це повідомляє 1NEWS.

Так, ситуація має трохи покращитись у 2021 році, тоді зростання ВВП становитиме 3,1%, вважають експерти МВФ

Зростання економіки  України у 2019 році залишиться на рівні 3,3% і трохи прискориться до 3,5% у 2020 році. Такий прогноз оприлюднив у середу Європейський банк реконструкції та розвитку.

На думку ЄБРР, економіка України залишилась стійкою до політичних факторів, але темп зростання буде дещо поміркованим, як і раніше. Темп зростання ВВП країни у 2019 році залишиться на рівні 3,3% (повторення результату 2018 р.) і трохи прискориться до 3,5% у 2020 році”, – вказали в фінустанові.

Бурхливий розвиток будівельного сектору та потужне реальне зростання чистих доходів, як вказали у ЄБРР, були серед факторів, які допомогли України впоратися з тиском, обумовленим політичними подіями та геополітичною нестабільністю, що триває.

Також у ЄБРР вказали, що інфляція споживчих цін уповільнилася до 7,5% у вересні 2019 року, що все одно було вище цільового показника 5%, визначеного регулятором.

“Враховуючи, що на 2020-2021 роки припадає погашення державним сектором значних запозичень в іноземній валюті, нова орієнтована на реформи програма МВФ є надзвичайно важливою для підтримки очікувань інвесторів та макроекономічної стабільності”, – зазначається у звіті ЄБРР “Регіональні економічні перспективи”.

Джерело: УНН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close