Україна

МВФ оприлюднив заяву щодо ситуації в ПриватБанку

У МВФ, як і у США, заявили, що вітають реформу корпоративного врядування ПриватБанку, що її очолює незалежна наглядова рада, і трансформацію бізнес-моделі банку

Міжнародний валютний фонд продовжує підтримувати зусилля влади України щодо реформування фінансового сектору та корпоративного врядування у держбанках, а також закликає владу продовжувати зусилля щодо відшкодування втрат колишніми власниками та пов’язаними особами проблемних банків.

Про це йдеться в заяві постійного представника МВФ Йости Люнгмана щодо рішення суду стосовно націоналізації ПриватБанку, – інформує 1NEWS.

“У 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Національного банку України націоналізувати ПриватБанк, оскільки це був єдиний ефективний засіб захистити вкладників банку – українських фізичних і юридичних осіб – і стабільність фінансової системи. І хоча це рішення потребувало 160 мільярдів гривень українських платників податків на відновлення платоспроможності банку, воно забезпечило життєздатність ПриватБанку на довгу перспективу, врятувало кошти мільйонів українських громадян і зміцнило економічне самопочуття країни”, – йдеться в заяві.

У МВФ, як і у США, заявили, що вітають реформу корпоративного врядування ПриватБанку, що її очолює незалежна наглядова рада, і трансформацію бізнес-моделі банку, що “вже позитивно позначилася на показниках та стійкості банківської систему в цілому”.

“Ми продовжуємо підтримувати зусилля НБУ з реформування фінансового сектору України, включно із запровадженням принципів пруденційного корпоративного врядування, так само як і зусилля Міністерства фінансів, спрямовані на реформування корпоративного врядування у державних банках. Важливо, щоби влада продовжувала свої зусилля щодо відшкодування втрат колишніми власниками та пов’язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України ретельно відстежуватимуть події в цій сфері”, – заявили у валютному фонді.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close