Україна

МОЗ збільшило витрати на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда

Міністерство охорони здоров’я України подало бюджетний запит, в якому істотно збільшило витрати на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда. Базовий тариф на лікування цієї хвороби складе 37 тис. грн. Про це під час брифінгу заявив глава МОЗ Максим Степанов, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Інфаркт міокарда – це хвороба, яка посідає перше місце за смертністю в Україні. Тому ми приділяємо багато сил для того, щоб знизити цей показник і щоб кількість людей, які одужували від цієї хвороби, збільшувалася. Зрозуміло, що окрім усіх організаційних методів: запровадження стандартів і впровадження правильної маршрутизації пацієнта, для цього потрібно і фінансування. Тому на наступний рік ми заклали базову ставку в 37 028 гривень. Саме стільки коштує лікування інфаркту міокарда”, – повідомив міністр.

Максим Степанов також підкреслив, що зазначена сума – це базова ставка, яка може змінюватися залежно від складності лікування конкретного випадку. Враховуючи коефіцієнт складності, тариф може становити від 33 807 до 39 657 гривень. Міністр також додав, що в цілому більш ніж 48 тис. громадян на рік потрапляють до лікарень із гострим інфарктом міокарда.

“В цілому на цей вид допомоги МОЗ подало бюджетний запит у розмірі 1,8 млрд грн. Для розрахунку ми проаналізували, як витрачають гроші наші лікарні при лікуванні хворих з цим діагнозом. Порівняли все це з нашими затвердженими стандартами, заклали в розрахунок всі медичні вироби, які необхідні при лікуванні цієї патології. А також заклали справедливі зарплати медичним працівникам. І саме таким чином ми вийшли на ті цифри, які подали до держбюджету”, – пояснив глава МОЗ.

Нагадаємо, що раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що зарплата лікаря швидкої медичної допомоги повинна становити 20-22 тис. грн.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close