Україна

МОЗ внесло зміни в протокол лікування коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я затвердило зміни до протоколу лікування COVID-19. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як, яку цитує пресслужба МОЗ, пише 1NEWS, посилаючись на Українську правду.

“Зміни внесли на підставі результатів дослідження REMAP-CAP та RECOVERY, а також рекомендацій Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США та Національної служби здоров’я Великої Британії”.

Для лікування пацієнтів із критичним перебігом коронавірусної хвороби додали “Тоцилізумаб”.

Також змінили режим дозування “Тоцилізумабу” для пацієнтів із тяжким та критичним перебігом COVID-19. Рекомендована доза препарату становить 8 мг/кг однократно (замість 2-х введень по 400 мг).

Протоколом передбачено, що у разі прогресування дихальної недостатності та лабораторних ознак запалення можуть бути розглянуті вищі дози системних кортикостероїдів відповідно до інструкції для медичного застосування.

Також оновили загальні рекомендації щодо антибактеріальної терапії ко-інфекції та суперінфекції в пацієнтів із COVID-19.

Особам із підозрою на коронавірус чи підтвердженим недугом із легким перебігом заборонено призначати антибактеріальні препарати з профілактичною метою.

Пацієнтам із COVID-19 з середньо тяжким перебігом заборонено призначати антибактеріальні препарати без обґрунтованої клінічної підозри або підтвердження наявності бактеріальної інфекції.

Передісторія:

  • У квітні 2020 року МОЗ затвердив єдиний державний протокол лікування для хворих на COVID-19.
  • МОЗ 6 разів оновлювало протокол лікування для хворих на COVID-19.
Back to top button