Україна

МОЗ створить програму медичних гарантій

Медзаклади вторинної ланки охорони здоров’я під час переходу на систему контрактування з Національною службою здоров’я України отримають більше фінансування, інформує 1NEWS.

Медичні заклади вторинної ланки охорони здоров’я під час переходу на систему контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) отримають більше фінансування, ніж під час медичної субвенції. Про це сказала міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Вона нагадала, що наступного року на медичну допомогу через Програму медичних гарантій виділено 72 мільярди гривень, які медзаклади отримають у разі укладення договорів із НСЗУ.

За словами міністра, оплата НСЗУ медичного сервісу безпосередньо лікарням дасть змогу пацієнтам отримувати безплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямами: лікування інсультів, лікування інфарктів, пологи й неонатальна допомога. Також фінансуватимуться шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна допомога, паліативна допомога, стаціонарні й мобільні бригади і чотири види реабілітаційних послуг.

При цьому Скалецька переконана, що у такий спосіб підвищиться якість медичних послуг, оскільки гроші ітимуть у ті лікарні, які обиратимуть пацієнти.

Напередодні голова Нацслужби здоров’я Олег Петренко подав у відставку. Очільниця МОЗ повідомила, що в НСЗУ буде призначено виконувача обов’язків голови, на цю посаду буде оголошено конкурс. «Цього тижня перед нами стоїть завдання в уряді затвердити програму медичних гарантій, що ми й зробимо. Я переконана, що НСЗУ зробить усе необхідне і ми запустимо через чотири місяці програму медичних гарантій», — сказала вона в телеефірі.

Своєю чергою Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму пості у Фейсбуці нагадав українцям про програму «Доступні ліки», яка працює в 7,7 тисячі аптек. За його словами, до цієї програми вже входить понад 250 найменувань лікарських засобів, які пацієнти можуть отримати безплатно.

Гончарук також зазначив, що у 2020 році на програму виділили 2,1 мільярда гривень. «І плюс ще 1,2 мільярда гривень уряд виділяє на лікування інсулінозалежного й нецукрового діабету. Тому пацієнти, які живуть із інсулінозалежним діабетом, зможуть одержати необхідний їм інсулін в аптеці безплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом лікаря», — додав прем’єр.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close