Україна

Монети, які виводять з обігу, можна здати на благодійність

Національний банк України виводить з обігу монети до 25 копійок, а також гривні старого зразка, завершуючи їх велику подорож магазинами, кишенями і гаманцями. Тепер для них одна дорога – у банк і у підручники історії. Однак монети можна не тільки обміняти у банку, але й відправити на благодійність, повідомили у благодійному фонді «Запорука».

Так у фонді зазначають, що монети можна збирати вдома або ж в офісі. А волонтери «Запоруки» самі приїдуть на заберуть їх.

«Ми відвеземо ваш скарб у банк і використаємо його на порятунок дитячих життів», – повідомили у фонді.

В той же час кураторка проекту Ірина Сахно пояснила, що приймають монети 1, 2, 5,  які з 1 жовтня втрачають дійсність. «Їх можна буде обміняти лише в Національному банку до 1 жовтня 2022 року. Ми це робитимемо», – зазначила вона.

Також фонд приймає монети 25 копійок, які виводять з обігу з 1 жовтня. «Їх можна буде протягом року обміняти або зарахувати на рахунок у будь якому відділенні банку і ще два роки у Національному банку та уповноважених ним банках. Ми це робитимемо», – зазначила Сахно.

Окремо куратори повідомили, що готові прийняти інші монети, банкноти в допомогу онкохворим дітям. В тому числі, монетки в євро, які будуть здані в банк і зараховані на рахунок.

«Ні, 10 копійок не виводять з обігу, але ми їх теж приймаємо, якщо Ви маєте бажання їх нам передати», – додала Ірина Сахно.

Передати монети на благодійність можна наступним чином:

Поставте банки чи бокси, або будь які ємності з оголошенням у вашому офісі, житловому комплексі, крамничці, аптеці, кав’ярні. Запросіть друзів, сусідів і родичів долучитись. Потім заповніть форму на сайті фонду і волонтери сконтактують з вами та заберуть зібрані монети.

Також можна самостійно відвести монети в офіс фонду «Запорука». Офіси фонду є у Києві та у Львові.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close