Україна

Мобілізація за кордоном. Умеров наробив галасуСюжет


Мобілізація за кордоном. Умеров наробив галасу

Згодом у Міноборони заявили, що на порядку денному немає обговорення призову чоловіків з-за кордону.

Міністр оборони України Рустем Умеров здійснив справжній фурор своєю заявою щодо мобілізації військовозобов’язаних українців, які виїхали за кордон. Пізніше його слова скоригували у Міноборони. Але скандальний осад все одно лишився.
 
Що сказав Умеров
 
В інтерв’ю Welt TV, Bild і Politico, опублікованому в четвер, 21 грудня, Умеров сказав, що хоче, щоб військовозобов’язані українці, які живуть за кордоном, мобілізувалися до ЗСУ.
 
Для цього зазначена категорія українців має з’явитися до призовних пунктів ЗСУ. Як пише Welt, Умеров сказав, що будуть “запрошення”, а у разі невиконання вимоги обіцяє “санкції”.
 
“Ми все ще обговорюємо, що має статися, якщо вони не прийдуть добровільно… Ми хочемо справедливості для всіх, бо йдеться про нашу власну країну. Це не покарання стати на захист своєї країни і служити їй. Це честь”, – заявив міністр оборони.
 
У майбутньому тим, кого стосуватиметься така ініціатива, має бути заздалегідь зрозуміло, як проходитиме підготовка, екіпірування, де і коли вони служитимуть і коли їх демобілізують. Також будуть «варіанти відбору» для призовників відповідно до їхніх здібностей, пише Bild.
 
Версія Міноборони
 
У Міністерстві оборони України заявили, що наразі на порядку денному немає обговорення призову чоловіків з-за кордону.
 
“На порядку денному немає обговорення призову з-за кордону. Якщо громадяни України за кордоном хочуть приєднатися до армії, вони приїжджають в Україну та приєднуються”, – сказав речник Міноборони Іларіон Павлюк.
 
За словами Павлюка, Умеров загалом говорив журналістам про рекрутинг та необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до армії, а розмов про механізми призову немає.
 
Статистика
 
З початку повномасштабного вторгнення з України виїхало і не повернулося, за даними Опендатабот, близько 2,7 мільйона людей. Це різниця між тими, хто виїхав та в’їхав до України. Більшість із них, 2,4 млн осіб, є громадянами України, решта — іноземці.
 
Наразі за добу близько шести тисяч чоловіків призовного віку виїжджають за кордон, повідомили у Державній прикордонній службі. З них за системою “Шлях” як волонтери – 150-200 чоловіків. Скільки із них повертаються в Україну, не уточнюється.
 
Не перша пропозиція
 
Раніше голова фракції Слуга народу Давид Арахамія говорив в ефірі телемарафону, що не виключено, що військовозобов’язаних українців, які виїхали за кордон підробленими документами, можуть екстрадувати для притягнення до відповідальності.
 
Нардеп заявив, що українці “витратили десятки мільйонів доларів на підкуп чиновників” на всій території країни, щоб уникнути призову на службу.
 
“У нас зараз дуже посилився напрямок міжнародної правової допомоги. У будь-якій країні світу, окрім Росії, наші правоохоронні органи можуть зробити запити на екстрадицію та привезти (уклоністів) до України, щоб вони несли відповідальність”, – сказав він.
 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button