Україна

Міжнародні резерви України зменшились на 5%

У березні вони зменшилися з огляду на значні обсяги погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави, що частково були компенсовані валютними надходженнями на користь уряду

На 1 квітня 2021 року міжнародні резерви України становили 27,035 млрд доларів (в еквіваленті), на 5% менше, ніж на початок березня.

Про це інформує 1NEWS.

У березні вони зменшилися з огляду на значні обсяги погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави, що частково були компенсовані валютними надходженнями на користь уряду.

Динаміку резервів упродовж березня визначали такі чинники:

По-перше, операції з управління державним боргом. Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив майже 1,3 млрд дол. (в еквіваленті). Зокрема, 570,5 млн дол. були спрямовані на обслуговування облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП), 325,2 млн дол.– на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Валютні надходження від розміщення ОВДП становили 473,7 млн дол. Крім того, в березні було сплачено на користь Міжнародного валютного фонду 508,2 млн дол. (в еквіваленті).

По-друге, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зменшилася на 250,3 млн дол. (в еквіваленті).

По-третє, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Більшу частину місяця валютний ринок був практично збалансованим. Але в окремі дні на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, що дозволило Національному банку поповнити резерви на 50,5 млн дол.

Джерело: Нацбанк

Останні новини

Back to top button