Україна

Міський голова Умані готовий закрити місто блокпостами: дозвіл на приїзд паломників викликав обурення

Міський голова Умані Олександр Цебрій заявляє, що готовий на радикальні заходи, щоб не допустити в місто паломників-хасидів через ситуацію з коронавірусом. Про це він заявив у відеозверненні у Facebook.

За його словами, йому надійшло запрошення на засідання державної комісії ТЕБ та НС, яка 11 серпня дозволила присутність в Умані від 5 до 10 тисяч паломників-хасидів. На сьогоднішньому засіданні комісія підтвердила рішення і заявила, що воно не підлягає коригуванню.

«Я готовий на радикальні заходи, але в рамках чинного законодавства. Ви пам’ятаєте, як це було, коли перекривалися блокпостами в’їзди на територію міста Умань. Це рішення може прийняти ТЕБ та НС міста Умані» – заявив міський голова.

Він додав, що сьогодні в Києві спробує потрапити на зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським, щоб розповісти про ситуацію, яка склалась.

Нас не чують!

Нас не чують!

Опубліковано Олександр Цебрій Понеділок, 17 серпня 2020 р.

До цього повідомлялося, що хасидам можуть заборонити в’їзд до України у разі порушення карантину.

В той же час міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов 12 серпня повідомив, що паломники таки приїдуть цієї осені до Умані для святкування Нового року.

«Сьогодні відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Одним із ключових питань, що обговорювались, було плановане у вересні 2020 року масове паломництво брацлавських хасидів до міста Умань Черкаської області для святкування Рош-Гашана (Нового року за іудейським календарем). Цього року очікується від 5000 до 1000 віруючих хасидів», – зазначив чиновник.

Ще в липні Міністерство закордонних справ України заявляло про «неможливість» прибуття такої кількості паломників через епідемію.

«…прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста Умань для проведення святкування у традиційному форматі є неможливим…» – зазначали тоді в МЗС. Комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій тоді зобов’язали «розглянути питання щодо посилення обмежень на проведення масових релігійних заходів (у т.ч. запровадження відповідних обмежень на законодавчому рівні на в’їзд іноземних громадян до України)».

Мер Умані Олександр Цебрій подавав тоді це рішення МЗС як велику перемогу.

Нагадаємо, приїзд паломників очікується у вересні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close