Україна

Мінсоцполітики заявило, що у бюджеті не вистачає коштів на субсидії

Міністерство соціальної політики буде ініціювати внесення змін до Держбюджету на 2017 рік в частині фінансування субсидій на оплату комунальних послуг. Про це під час круглого столу, присвяченого опалювального сезону 2017-2018 рр. заявив директор департаменту державної соціальної допомоги міністерства Віталій Музиченко, інформує 1NEWS з посиланням на Українські Новини.

«Фактично в бюджетний рік — на 1 січня 2017 — ми увійшли з заборгованістю 24 млрд. грн. При бюджетному фінансуванні на 2017 рік в розмірі 47 млрд. грн. ми розуміли, що половина цих призначень — це непогашена заборгованість минулого року. З огляду на це було передбачено збільшення фінансування на 14 млрд. грн (в червні-липні 2017 були внесені зміни до Держбюджету — ред.), і по результату ми отримали 61 мрлд», — зазначив чиновник.

За його словами, на сьогоднішній день додаткова потреба у фінансуванні субсидій оцінюється приблизно в 10 млрд. грн.

«Тут є два варіанти: або в жовтні-листопаді обсяг фінансування 2017 року буде збільшено приблизно на 10 млрд грн, і тоді ми говоримо, що 55 млрд. грн. на наступний рік — це нормальна сума фінансування. Або в цьому році не буде вирішено питання, і у нас буде ця заборгованість, яка буде на 1 січня 2018 становити майже половину призначень в наступному році, і ми знову будемо це коло проходити по-новому», — додав він.

Тому, за його словами, Мінсоцполітики ставить питання перед Мінфіном про внесення змін до державного бюджету і збільшення відповідних призначень 2017 року на 10 млрд. грн. — до 71,2 млрд. грн.

Нагадаємо, за даними Держказначейства, станом на 9 жовтня профінансовано всього близько 54 млрд. грн. субсидій, при цьому надано послуг на суму 63,4 млрд. грн.  Вся сума, закладена в бюджеті на рік — на 2,2 млрд. грн. менше — 61,2 млрд. грн. Таким чином, вже сьогодні різниця між фактично наданими послугами і фінансуванням становить близько 10 млрд. грн., а реальний дефіцит в порівнянні з закладеними засобами — понад 2 млрд. грн. При цьому опалювальний сезон ще не починався, в той час як потреба в субсидіях в цей період зростає.

За експертними оцінками, до кінця опалювального сезону розрив у потребах і бюджетному фінансуванні може досягти від 13 до 30 млрд грн, в тому числі, по Києву — не менше 1,5 млрд грн.

Розподіл коштів на пільги та субсидії по Україні йде нерівномірно. 18 серпня цього року Кабінет міністрів своєю постановою № 558-р перерозподілив кошти (2,4 млрд грн), зменшивши фінансування одних областей, і збільшивши іншим. У підсумку, деякі регіони виявилися дефіцитними, тоді як інші, навпаки, профіцитні.

Наприклад, в Дніпропетровській обл. фінансування зменшили на 35 млн грн., в Донецькій — на 119 млн, а в Києві — на 1,465 млрд грн. Борг держбюджету за підписаними, але не оплаченими протоколам перед Києвом становить на 1.10.2017 — 448 млн грн (а дефіцит бюджету — 160,3 млн грн), перед Житомирської обл. — 611,1 млн грн. (Дефіцит — 270,4 млн грн), перед Тернопільській обл. 324,3 млн. грн. (Дефіцит — 265,7 млн грн), перед Львівською обл. — 896 млн. (Дефіцит — 551,1 млн грн).

У той же час деякі області є профіцитні. Наприклад, в обласному бюджеті Вінницькій обл. профіцит становить майже 1,9 млрд грн, Київської обл. — понад 1 млрд, Харківської обл. — 436,3 млн грн.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

One Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close