Україна

“Мінські угоди” підтримують лише 9% українців – соцопитування

Більшість українців підтримують розведення військ

“Мінські угоди” вважають позитивним явищем лише 9% українців, у той час як переважна більшість погано знайома з їхніми положеннями, а решта вважає їх неефективними.

Відповідні результати дослідження оприлюднив експерт з питань зовнішньої політики та врегулювання конфліктів Євгеній Ярошенко на міжнародній конференції “ОБСЄ в Україні в 2019 році”, – інформує 1NEWS.

“Ми використовували соціальні дослідження, що вже проводились, а також самі проводили опитування на підконтрольних територіях Донбасу. “Мінські угоди”… лише 9% вважають, що це позитивне явище. Більшість респондентів мало ознайомлені з домовленостями. Ті, хто відповідав негативно, вважали, що вони неефективні, а ті, хто відповідав позитивно, вважали, що Україна таким чином виграла час”, – розповів Ярошенко.

Проте, за його інформацією, більшість українців підтримують розведення військ.

“Близько 60% підтримують розведення. З наших опитувань, більшість підтримують, проте ті, хто підтримують, не вірять, що розведення може статись всюди”, – повідомив експерт.

Він також зауважив, що виходячи з досліджень, українці хотіли б повернути ОРДЛО довоєнний статус, адже “вбачають, що ці території – Україна, і їм не потрібен спеціальний статус”.

Чітку позицію українці мають стосовно амністії, і стосовно пенсій.

“Лише 8% підтримують всеохоплюючу амністію для всіх. Навіть на Донбасі переважна більшість відкидає всеохоплюючу амністію. Однак більшість не змогли надати відповідь “чому”. Більшість вважає, що ті, хто проживають в ОРДЛО, мають отримувати пенсії та виплати. Проте одні вважають, що за пенсією необхідно приїжджати в Україну, а інші – що пенсії тільки тим, хто не отримав російський паспорт”, – додав Ярошенко.

Варто зазначити, що українці по різному відповіли на запитання, які відносини мають бути в України з Росією.

“Більшість стверджують, що зіткнення погано вплинуло на їх життя. Є й ті, хто вважають Росію братньою державою, і що відносини потрібно відновити, навіть ціною євроінтеграції. Також є ті, хто вважають, що потрібні тільки економічні, але не політичні відносини”, – резюмував експерт.

Джерело: УНН
Back to top button