Україна

Міноборони збирається скоротити строки призову

Міністр оборони Андрій Загороднюк виступає за скорочення терміну призову в українську армію і за залучення солдатів строкової служби до служби за контрактом, передає 1NEWS з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

“Я за те, щоб залучати широкі верстви населення до армійської служби. Це повинно бути в нашій стратегії. Політика ще напрацьовується.

Готового рішення ще немає, зараз ми працюємо з Генштабом і з українськими незалежними аналітичними центрами над новою концепцією. У тому вигляді, в якому строкова служба зараз, вона не повинна залишатися, бо це не працює.

У нас зараз строкової служби – приблизно 10%. Тобто вона не грає особливо великого впливу на здатності (Збройних сил – ред.), Тим більше військовослужбовці строкової служби не виконують завдань у зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Звісно, є сенс зменшувати термін (служби). Багато хто не хоче (служити), тому що це дуже довго, у них є якісь життєві плани і так далі.

Якщо ми введемо систему, коли це буде набагато менший термін – це буде якісна підготовка, служба в бойових частинах – але не в зоні ООС – де вони отримають досвід. Якщо ми зможемо кваліфіковано це подати як абсолютно унікальний життєвий досвід, людина буде підготовлена, (зможемо) пояснити, що в житті це буде дуже корисно і фізично, і морально, і з точки зору підготовки – відсоток тих, хто залишиться, буде набагато більше.

Але це буде цілком інша система, тому що цю систему реформувати надзвичайно важко. Значно легше побудувати взагалі нову”.

 

 

Останні новини

Back to top button