Україна

Мінкульт виступає проти незаконної забудови під мостом Кличка

Міністерство культури та інформаційної політики України вважає неприпустимими будь-які дії органів державної влади, в тому числі судової, які сприятимуть незаконній забудові в охоронній зоні об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО – Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Володимирський узвіз знаходиться в її межах. Про це 1News повідомила прес-служба Мінкульту.

«Юристи Міністерства вивчають рішення шостого апеляційного адміністративного суду, який 26 травня зобов’язав Департамент містобудування та архітектури КМДА надати ТОВ «Етрекс» (директор Ю.Нестерук, бенефіціарний власник Д. Буряк) містобудівні умови для проектування готельного і розважального комплексу на Володимирському узвозі, 6 у Подільському районі Києва. І уважно стежитимуть за подальшим перебігом цієї справи», – зазначається у повідомленні.

Міністерство звертає увагу, що таке будівництво буде вважатись незаконним без попереднього затвердження історико-архітектурного опорного плану Києва та відповідного дозволу Міністерства.

«Внесення українських пам’яток до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є дуже важливим для формування позитивного міжнародного іміджу нашої держави та розвитку туризму. З огляду на це, МКІП закликає усі зацікавлені сторони максимально відповідально ставитися до питання збереження культурної спадщини в Києві і в Україні в цілому», – додали в Міністерстві культури.

Нагадаємо, у травні 2019 року з’явилась інформація, що під новим пішохідно-велосипедним мостом у Києві можуть побудувати готельно-розважальний комплекс.

Тоді ж у травні заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко спростував чутки про можливе будівництво.

Раніше ЗМІ повідомили, що п’ять земельних ділянок загальною площею 1,51 га по вул. Володимирський узвіз, 4, 6 та у Центральному парку культури та відпочинку, перебувають в оренді.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close