Україна

Міністерство фінансів пропонує підвищити акцизну ставку на сигарети

Міністерство фінансів оприлюднило законопроект “Про внесення змін до статті 221 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів”.

Текст законопроекту опубліковано для публічного обговорення на сайті міністерства, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Повідомляється, що законодавча ініціатива була розроблена робочою групою при Мінфіні із запровадження фіскального механізму заборони реалізації сигарет нижче суми податків та собівартості.

Законопроект розроблено з метою наближення законодавства України до законодавства ЄС щодо ставок акцизів на тютюнові вироби та створення рівних умов для всіх представників тютюнової галузі.

Зокрема, проект передбачає застосування коефіцієнту 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання з тютюнових виробів у разі встановлення цін нижчих за 1,65 від такого зобов’язання.

“Запровадження даного механізму зменшить продаж сигарет по занижених цінах, який наразі трапляється в Україні. Також це покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Окрім того, Україна виконує свої зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, щодо запровадження мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби”, – пояснили в Мінфіні очікуваний ефект від запровадження норм, що пропонуються.

Нагадаємо, вартість пачки сигарет в Україні зросте на 4-5 гривень у 2018 році в результаті зростання акцизів на 29,7%.

Як повідомлялося, акциз на сигарети з специфічною ставкою в 2018 році зросте на 29,7% – до 577,98 грн за 1 тис. штук без підвищення адвалорної ставки (12%).

Вжитими правками до Податкового кодексу передбачається поступове – до 2025 року – підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного зобов’язання, а саме: в 2018 році – на 29,7%, в наступні роки – на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1 тис. шт.

Останні новини

2 Comments

  1. Эти мерзавцы по части всевозможных повышений никогда не остановятся. А министру финансов нужна ещё одна квартирка в Лондоне. Украинцы! Вы хоть теперь понимаете что Вас ожидает, если эти негодяи останутся ещё на 5 лет?!

  2. Раз не має кеби для розвитку економіки, то треба для наповнення бюджету і далі збільшувати акцизи, компенсуючи цим свою нездатність ефективно управляти економікою. Але не треба забувати про те, що збільшення податків дає збільшення надходжень в бюджет лише до визначеної межі, після якої доходи бюджету різко падають. Це знає кожен студент першокурсник економічних факультетів. Але здається. що співробітники нашого Мінфіну взагалі ніде не вчилися… Такому підвищенню будуть дуже раді різного роду тіньові ділки.

Back to top button