Україна

Мінгареллі констатував, що реформи в Україні відбуваються повільно

Голова представництва Європейського Союзу в Україні вважає, що реформи стикаються із протидією

Реформи в Україні не відбуваються досить швидко, оскільки стикаються з активним опором тих, хто бореться за збереження статус-кво.

Про це заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі, – інформує 1NEWS.

“Україна є однією з найбільших країн регіону, тому ті, хто за 25 років зміг сформулювати свої інтереси врозріз інтересам країни, борються за те, щоб зупинити або відстрочити процес реформ. Тому не повинно нікого дивувати те, що процес реформ тут не такий швидкий і лінійний”, – сказав він на щорічному Конгресі регіональних рад з питань реформи у сфері правосуддя.

Він наголосив на тому, що у перехідному періоді завжди відбувається постійна боротьба між тими, хто намагається зберегти статус-кво і реформаторами.

“В Україні також є ця боротьба, але тут ця боротьба набагато активніша, ніж в інших країнах перехідного періоду”, – зазначив голова представництва.

Мінгареллі наголосив, що Євросоюз виступає на боці реформаторів.

“Ми в ЄС, очевидно, на боці реформаторів. Особливо, коли йдеться про реформу системи правосуддя. Ми продовжимо витрачати багато часу, сил і ресурсів, щоб підтримати вас у вашій боротьбі за систему правосуддя”, – зазначив дипломат.

Голова представництва ЄС також звернув увагу на необхідність змін у сфері правосуддя.

“Ми маємо забезпечити гідне виконання нових процесуальних кодексів для того, щоб гарантувати повний захист обох сторін там, де сьогодні ще так не відбувається. Також щоб просувалася пробація, електронне правосуддя тощо”, – зазначив він.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button