Україна

Міненерго збирається підвищити норму споживання газу для помешкань без лічильників: але поки це тільки проект

Міністерство енергетики не приймало рішень про підвищення норм споживання газу для населення. Про це розповів радник в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Олександр Трохимець, коментуючи поширення відповідної інформації у ЗМІ, повідомила 1News прес-служба відомства.

«Побачив в ЗМІ «новину», ніби Мінекоенерго піднімає норми споживання газу для людей, у яких немає лічильників. На правах інсайту скажу, що питання норм споживання дійсно обговорюється в стінах Міністерства. Але рішення щодо підняття на сьогодні немає», — зазначив він.

За його словами, такі пропозиції будуть обговорені спочатку з Експертною радою, детально вивчені, і вже потім будуть надаватися подальші рекомендації міністерству та в.о. міністра Ользі Буславець.

Вчора низка ЗМІ повідомили про те, що Кабмін пропонує змінити норми споживання газу для людей, в яких немає лічильників. Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів, розміщеній на сайті Уряду.

Зокрема, це пояснюється проблемами щодо неконтрольованого обсягу споживання газу деякими домогосподарствами, що призводить до збитків підприємств.

Як зазначається, наразі за умови використання тільки газової плити діє норма в 3,28 кубометри з людини, а пропонується підвищити її з квітня по вересень – до 5,2 кубометра на людину, а з жовтня по березень – 7,6 кубометрів на людину.

Коли використовується тільки газова плита, але без гарячої води, норму планують підвищити з 5,39 кубометрів на людину до 7,1 кубометра на людину з квітня по вересень і до 12 кубометрів на людину з жовтня по березень.

При використанні газової плити і газової колонки пропонують підняти норму з 10,49 кубометра на людину до 16,3 кубометра на людину з квітня по вересень, і до 27 кубометрів на людину з жовтня по березень.

Міністерство пояснює, що проблемою є відсутність 100% комерційного обліку газу для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, і наявність економічно обґрунтованих норм споживання газу.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close