Україна

Мінекономіки пояснило, що регулювання цін на пальне не стосується преміальних марок

Міністерство розвитку економіки опублікувало роз’яснення щодо державного регулювання цін на паливо, яке вступило в дію з 14 травня. За інформацією міністерства, встановлення граничної ціни не стосується преміальних марок палива, повідомляє 1News з посиланням на повідомлення відомства.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2021 р. № 474 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. №341 і від 9 грудня 2020 р. №1236» запроваджено встановлення максимальної торгівельної надбавки на бензини автомобільні та дизельне паливо. Дія цієї постанови поширюється на автомобільні бензини та дизельне паливо, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», а саме на: бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне», – говориться у роз’ясненні.

В той же час Мінекономіки додає, що вимоги до автомобільних бензинів та дизельного палива, у тому числі щодо їх позначення (маркування), визначено Технічним регламентом щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 р. № 927, відповідно до якого позначення (маркування) «брендового преміального» пального з покращеними показниками якості може включати торгову марку (товарний знак).

«Таким чином, під встановлення максимальної торгівельної надбавки не підпадає «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості та позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак), що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміум сегменту за вищою ціною ніж соціально значуще пальне», – додали у відомстві.

Нагадаємо, на вихідних низка АЗС, серед яких ОККО, WOG та Socar повідомили, що в зв’язку з рішенням Кабміну про регулювання цін на паливо, вони вимушені призупинити продаж преміального пального, оскільки його продаж стає невигідним.

Так, наприклад, Socar надіслала клієнтам повідомлення, в якому зазначається, що компанія вимушена призупинити реалізацію преміального пального – Nano 95, Diesel Nano Extro, а також нарахування додаткових знижок для клієнтів до отримання додаткових роз’яснень регулятора.

Нагадаємо, 14 травня Кабмін ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр). Згідно з цими розрахунками, середня ціна дизельного палива на травень з урахуванням граничної націнки має становити 27,89 грн/л, бензину – 30,22 грн/л.

Останні новини

Back to top button