Україна

Мінекоенерго спільно із Світовим банком досліджуватиме наслідки зміни клімату в Україні до 2100 року

Як викиди парникових газів змінюють сільське та лісове господарства, а також впливають на здоров’я в Україні вивчатимуть українські та міжнародні науковці під егідою Світового  банку та Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Про це 1News повідомила прес-служба Мінекоенерго.

Зазначається, що для оцінки біофізичних впливів використовуватимуть сучасні методики прогнозів. Це дасть змогу передбачити ризики наслідків зміни клімату в Україні до 2030, 2050 і 2100 років за 3 сценаріями, ймовірного, росту викидів парникових газів і збільшення температури.

Метою спільного дослідження є використання детальних та сучасних прогнозів клімату для оцінки біофізичних впливів у цих секторах до 2100 року.

Наукова праця також буде включати економічну оцінку витрат на зміну клімату в різних частинах країни. До слова, методологія та інструменти, що використовуватимуться в дослідженні, будуть доступні для оновлення оцінок на більш пізніх термінах.

«Один з найважливіших заходів адаптації до зміни клімату – це скорочення викидів парникових газів, – зазначила заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук. – Це дасть змогу попередити негативні наслідки, які можуть виникнути в майбутньому. Сценарії майбутніх змін напряму залежать від темпів скорочення людством парникових газів».

Оцінку змін клімату в Україні  проводитиме консорціум двох провідних європейських інститутів, Баський центр змін клімату (BC3) та Metroeconomica, у співпраці з національними експертами Українського гідрометеорологічного інституту, Українського науково-дослідного інституту лісового та агролісного господарства та Інституту громадськості імені Марзеєва Здоров’я.

Back to top button