Україна

Мін’юст готовий продовжувати процес екстрадиції Саакашвілі до Грузії

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що наразі немає перешкод для продовження процедури екстрадиції лідера «Руху нових сил», екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі до Грузії.  Про це він заявив в коментарі «112 Україна».

Михайло Саакашвілі

«Зараз немає ніяких юридичних перешкод щодо продовження процесу екстрадиції, екстрадиційної перевірки за запитом грузинської сторони, який надійшов до Міністерства юстиції України, в ГПУ. Тому ми зі свого боку будемо діяти виключно в рамках чинного законодавства і міжнародних норм. Чекаємо від органів прокуратури завершення екстрадиційної перевірки, щоб приймати остаточне рішення за даним запитом на екстрадицію цієї особи», – сказав міністр юстиції України.

Петренко додав, що зараз у Мін’юсті є запити щодо екстрадиції Михайла Саакашвілі до Грузії на виконання відповідних вироків грузинських судів. «Щодо інших сценаріїв можливих: чи-то добровільний виїзд, чи-то депортація, – то це компетенція інших органів, а не Міністерства юстиції», – додав Петренко.

При цьому, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе заявляє, що в разі екстрадиції Саакашвілі з Києва до Тбілісі, останнього чекає арешт. «Що стосується екстрадиції Михайла Саакашвілі, то в Грузії його чекає арешт. В нас у нього слабка політична підтримка. З політичної точки зору нас не цікавить, де буде Саакашвілі – в Грузії чи Україні. У нашій країні відбувся судовий процес проти нього, є судове рішення, яке передбачає арешт Саакашвілі при появі на території Грузії», – сказав І.Кобахідзе, виступаючи в університеті імені Джона Хопкінса в США.

Зазначимо, що Тбіліський міський суд 5 січня заочно засудив Саакашвілі до трьох років в’язниці за злісне перевищення службових повноважень на посаді президента Грузії.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в опублікованому 8 лютого інтерв’ю «ТСН» заявив, що Генпрокуратура Грузії не змінила своєї вимоги про екстрадицію Саакашвілі, і Київ виконує свої міжнародні зобов’язання.

Генпрокурор також зазначив, що існують варіанти добровільного повернення Саакашвілі в будь-яку з обраних ним країн, наприклад, в Нідерланди, де проживає його сім’я, або «добровільна чи примусова депортація в одну з обраних ним країн, чи в країну, з якої він нелегально перетнув український кордон – тобто Польщу».

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову Михайла Саакашвілі до Державної міграційної служби України та Управління Державної міграційної служби. Це вже не перший позов Саакашвілі щодо рішення ДМС. 5 лютого Апеляційний суд відмовився визнати Саакашвілі особою, яка потребує додаткового захисту.

3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у визнанні незаконним рішення Управління ДМС у Київській області, яким йому відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України. Суддя Окружного адмінсуду Києва Тетяна Скочок оголосила рішення: «У задоволенні позову відмовити повністю».

Адвокати Саакашвілі 6 лютого подали касацію на рішення Київського апеляційного адмінсуду.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close