Україна

Мери українських міст збираються підвищити ціни на проїзд у транспорті

Із 2016 року держава не виконує норму Конституції щодо компенсації витрат із місцевого бюджету, які виникли внаслідок рішень державної влади, передає 1NEWS з посиланням на Главком.

Зокрема, не компенсує громадам кошти за перевезення пільгових категорій пасажирів у громадському транспорті. У свої заяві Асоціація міст України закликала уряд виправити цю ситуацію.

«Всупереч конституційним нормам, з 2016 року держава відмовилась фінансувати гарантовані законами пільги, зокрема пільгу на проїзд. Таким чином, вона переклала свої обов’язки на органи місцевого самоврядування без надання їм додаткових джерел доходів. Водночас, пільги, гарантовані державою, повинні передбачати собою стовідсоткове фінансування за рахунок коштів із державного бюджету», – йдеться в заяві.

В АМУ закликали Кабмін погасити заборгованість, адже без цих коштів міським головам доведеться підняти ціни.

«Органи місцевого самоврядування закликають уряд передбачити в державному бюджеті кошти на фінансування пільг на проїзд та погасити борги за компенсацію в попередніх роках. У разі невиділення в державному бюджеті необхідних коштів, органи місцевого самоврядування будуть змушені підняти ціни на проїзд у громадському транспорті, щоби забезпечити стабільний транспортний зв’язок на територіях громад», – підкреслили в заяві.

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button