Україна

Мер столиці закликає Верховну Раду врегулювати використання електросамокатів

Мер Києва Віталій Кличко закликає Верховну Раду внести зміни до законодавства та врегулювати правила використання електросамокатів як виду транспорту, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Таку необхідність він пояснює запуском компанією Bolt сервісу прокату, який він вважає незаконним.

“Рух такого виду “транспорту”, як електросамокати, не врегульований чинним законодавством…Тому я офіційно звертаюся до депутатів Верховної Ради розробити та внести на одному з найближчих засідань зміни до законодавства про дорожній рух. І визначити, як, де і за якими правилами можуть їздити електросамокати в містах”, – написав Кличко.

Він зауважив, що виникають такі питання: де саме мають їздити такі засоби пересування – по дорозі, тротуарах, велосипедних доріжках? За якими правилами щодо швидкості, світлових позначень, з якого віку дозволено користуватись таким транспортом? “Адже йдеться про безпеку руху, про здоров’я і життя всіх його учасників – тих, хто на самокатах, автомобілістів, велосипедистів, мотоциклістів, пішоходів. Дати відповіді і врегулювати всі ці питання має законодавство України про дорожній рух”, – додав Кличко.

Мер Києва також звернув увагу, що у столиці мешкає понад 3 мільйони людей і взаємовідносини в суспільстві, господарча та підприємницька діяльність прописані в законах і правових актах, а один із обов’язків місцевої влади – слідкувати за дотриманням таких правил.

Кличко наголосив, що діяльність компаній у наданні послуг з прокату має бути узгоджена з містом, бо пункти прокату (чи місця, де можна взяти або залишити електросамокат) розташовані на території міста. “І не може будь-хто прийти і просто за бажанням надавати послуги, за які не несе жодної відповідальності. Про який порядок і правопорядок можна говорити в такій ситуації? Чому одні повинні працювати за правилами, а інші – ні?” – пояснив Кличко.

Мер також закликав компанію Bolt працювати виключно в правовому полі і усвідомлюючи відповідальність за законність і безпеку послуг.

Кличко додав, що розуміє необхідність розвитку міста та бізнесу, зокрема того, що пропонує послуги екологічного транспорту. Водночас він наголосив, що робота всіх підприємств і всіх підприємців має бути цивілізованою і законною, тим більше, коли йдеться про безпеку, здоров’я і життя людей.

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close