Україна

Медведчук заважає Зеленському віддати США контроль над українською судовою системою, – Європейське Радіо Свобода

Незважаючи на те, що Президент України намагається пояснити санкції проти голови Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука геополітичними факторами, багато аналітиків вважають, що реальна причина активної боротьби Володимира Зеленського з опозицією в бажанні хоч якось утримати стрімке падіння рейтингів і повернути прихильність Сполучених Штатів Америки. Про це пише європейська редакція «Радіо Свобода».

фото 1News

Видання уточнює, що після позбавлення ліцензії трьох опозиційних телеканалів, Рада національної безпеки України ввела санкції проти Віктора Медведчука, звинувативши його у фінансуванні тероризму. Політик, в свою чергу, спростував звинувачення, назвавши їх «дурницею».

«Це просто провокація з метою спочатку закрити три телеканали, а потім обмежити мене, щоб я або пішов з політики, або покинув країну», – цитує медіа слова лідера опозиції.

Далі уточнюється, що «телезірка і комік» Зеленський прийшов до влади завдяки своїй обіцянці закінчити конфлікт на Донбасі.

«Покласти край війні на Сході країни – обіцянка, яка знайшла відгук у виборців, які втомилися від конфлікту, в результаті якого з 2014 року загинуло більше 13000 людей», – пише європейське видання, відзначаючи, що при цьому, ставши Президентом, Зеленський відсторонив від переговорного процесу Віктора Медведчука, який протягом багатьох років був посередником в мирних переговорах і обміні полоненими.

На думку автора статті, незважаючи на геополітичні чинники, якими Президент України намагається виправдати свої репресії щодо опозиції, деякі аналітики підозрюють, що реальна причина таких дій Зеленського в бажанні «повернути назад різке падіння його рейтингів» і повернути прихильність адміністрації президента США.

«Опитування, проведене в січні Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що лише 23% українських виборців виберуть Зеленського зі списку потенційних кандидатів в Президенти, в порівнянні з більш ніж 70% на початку його президентського терміну в 2019 році», – повідомляє Radio Free Europe і призводить в зв’язку з цим цитату директора Інституту світової політики (Україна) Євгенія Магди.

«Зеленський тепер, очевидно, усвідомив, що опозиційні телеканали і політики мають істотний вплив на його рейтинг», – сказав Магда.

Крім того, автор статті вважає, що дії українського уряду проти Медведчука також пов’язані з конфліктом з приводу судової системи, яку хоче контролювати Вашингтон. А лідер опозиції виступає різко проти західного впливу в Україні.

«Результат цієї битви, ймовірно, буде мати серйозні наслідки для Зеленського і його відносин із західними урядами, – пише видання. – Постанова від 27 жовтня призвела до багатомісячного протистояння між Конституційним Судом та Офісом Зеленського з приводу антикорупційного законодавства».

Нагадаємо, народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук заявив, що заокеанські господарі Зеленського його руками зачищають інформаційне поле від опонентів, переконуючи Президента в його виключному праві приймати протизаконні рішення. При цьому політик підкреслив, що за такі рішення неминуче доведеться нести відповідальність.

Останні новини

Back to top button