Україна

Медведчук своїм візитом до Москви переграв «домовленості» Зеленського в Брюсселі, – експерт

Візит глави політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука до Москви показав більші результати, ніж поїздка Президента України Володимира Зеленського в Брюссель. Таку думку висловив політичний експерт Михайло Чаплига.

фото 1News

За його словами, в Брюсселі Зеленському ще раз повторили, що «ЄС не банкомат». «А щоб Зеленський сильно не сердився, з панського плеча йому пообіцяли аж 60 мільйонів (півтори премії Коболєва (Глава «Нафтогазу України»- ред. 1News), якщо той не буде ображати їх Ситника (директор НАБУ – ред.) і віддасть їм судову систему», – відзначає експерт

Тим часом, в Москві Медведчук підняв питання і отримав позитивний результат по зняттю санкцій з українських підприємств, які продаватимуть свою продукцію можуть тільки в РФ. «Адже ЄС нам в рамках «асоціації» фігу показав і свої ринки натомість не відкрив. Вийшло, що за «показний патріотизм політиків» заплатили зарплатами і робочими місцями прості роботяги, а країна змушена банкрутити цілі галузі і закривати або розпродавати іноземцям за копійки стратегічні підприємства», – додає Чаплига.

Також експерт додає, що Медведчуку вдалося домовиться про надання Росією вакцини від коронавирусу для України.

У той же час, на думку Чаплиги, голова політради «Опозиційної платформи – За життя» зміг перехопив ініціативу у Зеленського в питанні реалізації «Мінських угод».

«Поки Зеленський зображав бурхливу діяльність шляхом різних «ініціатив» – призначення\звільнення Фокіна, введення\виведення Тищенка і т.д., Медведчук в Москві актуалізував «Міжпарламентський діалог» країн нормандської четвірки, запропонований ним майже рік тому. До речі, судячи з трьох невдалих спроб влади обіграти цю ідею під себе, на Банковій розуміють, що формат, запропонований Медведчуком, таки найперспективніший», – додає він.

Чаплига нагадав, що ідея Медведчука – створити майданчик постійно діючого діалогу представників парламентів країн «нормандської четвірки».

«Адже імплементувати  Мінські угоди буде саме Верховна Рада шляхом прийняття законів. Погодьтеся, що шукати компромісні формули імплементації простіше саме в середовищі парламентських представників країн «Нормандії». І поки у Зеленського була своя «монобільшість», у нього були всі можливості створити такий же міжнародний майданчик, але тепер час втрачено і ніякої «монобільшості» більше немає. Тепер Зеленський приречений або взагалі «не встигнути на потяг», або бути скромним пасажиром на тому «потязі», який сконструювала і запустила опозиція», – додає експерт.

Чаплига додає, що домовленості Медведчука «відроджують надію на встановлення миру», тоді як візит Зеленського в Брюссель – «виявився пустушкою».

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close