Україна

Медведчук може стати прем’єром після позачергових виборів Ради і формування коаліції між «СН» і ОПЗЖ

У разі дострокових парламентських виборів, які пройдуть за пропорційною системою, найвірогідніший результат – це широка коаліція між «Опозиційною платформою – За життя» і «Слугою народу», в результаті чого прем’єр-міністром, швидше за все стане, Віктор Медведчук. Про це йдеться в матеріалі «Деловая столица».

фото 1News

У статті наводяться розрахунки потенційних складів фракцій Верховної Ради наступного скликання, сформовані на підставі грудневих соцопитувань Центру Разумкова, КМІС та групи «Рейтинг». Згідно з опитуваннями, в Раду потрапляють чотири партії – «Слуга народу», ОПЗЖ, «Європейська солідарність» і «Батьківщина», які за пропорційною системою виборів отримають близько 142, 125, 111 і 72 депутатів відповідно.

«Фракція «Слуги народу» скоротиться майже вдвічі. І навпаки, фракції ОПЗЖ і «Батьківщини» виростуть майже втричі, а «Європейської солідарності» – більш ніж вчетверо», – йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що на необхідності позачергових парламентських виборів голосніше всіх наполягає ОПЗЖ. «Ця партія небезпідставно розраховує, що рейтинг «слуг народу» буде і далі падати. Тому вона сподівається зайняти перше місце, після чого «слугам» не залишиться іншого виходу, крім як створити коаліцію з ОПЗЖ і віддати пост прем’єр-міністра голові політради ОПЗЖ Віктору Медведчуку. Такий варіант може бути вигідний Зеленському за цілою низкою причин. Сам Зеленський буде формально непричетний до тріумфу Медведчука: згідно з Конституцією, функція президента при призначенні прем’єра чисто церемоніальна: внести в парламент кандидатуру, яку запропонує парламентська коаліція. А коаліція буде формуватися за принципом «аби не Порошенко», – йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що Зеленський може сподіватися, що після призначення Медведчука главою уряду можна буде спихувати на нього всі провали в економіці і всі дірки в державній скарбниці. І що всіх незадоволених високими тарифами, великими боргами по зарплаті і низькими пенсіями можна буде відправляти туди ж, до Медведчука.

«У той же час прем’єр Медведчук може здатися Зеленському, та й багатьом особам в його оточенні, дуже вдалим ходом в діалозі з Кремлем. Мовляв, якщо зробити прем’єром кума Путіна, то Путін це оцінить, і можна буде виторгувати у нього якісь поступки по Донбасу», – сказано в матеріалі видання.

Також автор нагадує, що можливий варіант широкої коаліції за участю «СН», ОПЗЖ і «Батьківщини», яка буде мати більше 300 голосів у майбутньому парламенті і може залишити Зеленському виключно церемоніальні функції.

«Слуга народу», ОПЗЖ і «Батьківщина» мають тут спільний інтерес. Об’єднуючим початком служить все той же принцип «аби не Порошенко», наголошується в статті.

Якщо майбутній склад парламенту перетворить Україну на парламентську республіку, Медведчук на посаді прем’єр-міністра стане першою особою держави.

«Отже, все упирається в позицію «слуг народу». Якщо рейтинг Зеленського буде і далі падати (а швидше за все, так і буде), то Банкова може вирішити, що краще піти на угоду з Медведчуком і Тимошенко. ОПЗЖ і «Батьківщина» можуть гарантувати Зеленському збереження поста президента ще на п’ять років – шляхом обрання в парламенті. Сьогодні цей варіант може здатися фантастикою, але вже завтра його можуть почати реалізувати, а післязавтра всі будуть розводити руками: і як же так вийшло?», – резюмує автор матеріалу.

Останні новини

Back to top button