Україна

Медведчук і Кузьмін вимагають від САП розслідувати масштабне розкрадання коштів з коронавірусного фонду

Майже половина коштів, які були виділені з фонду по боротьбі з COVID-19 на фінансування президентської програми «Велике будівництво», розкрадені Укравтодором і підставними учасниками тендерів. Такі факти викладені у зверненні голови Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата України Віктора Медведчука і народного депутата від фракції ОПЗЖ Рената Кузьміна, направленому в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

У документі говориться, що доступ до цих коштів отримали шість компаній, які перемогли в тендерах Укравтодору.

«Цільові кошти з цього фонду в сумі майже 36 млрд грн спрямовані не на боротьбу з епідемією, а на фінансування програми Президента України «Велике будівництво». Доступ до цих коштів отримали шість певних компаній – «переможців» тендерів, оголошених Укравтодором. Надалі 40% цих коштів було розкрадено: «переможці» виконували роботи не самостійно, а за значно меншу вартість залучали до будівництва інших суб’єктів (субпідрядників), привласнюючи різницю вартості робіт. Тому викрадені державні кошти в особливо великих розмірах – понад 14 млрд грн», – йдеться в депутатському зверненні.

Народні депутати просять в. о. керівника САП Грищука вважати це звернення офіційним повідомленням про скоєння злочину.

«Просимо вважати це депутатське звернення повідомленням про скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Прийняти цю заяву і невідкладно зареєструвати в ЄРДР викладені в заяві відомості за фактом вчинення посадовими особами Укравтодору та шістьма компаніями – «переможцями» тендерів кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. На підтвердження реєстрації відомостей про кримінальні правопорушення в ЄРДР видати нам відповідний документ (витяг з ЄРДР). Сповістити нас письмово в установленому законом порядку про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування», – йдеться в депутатському зверненні.

 

Останні новини

Back to top button