Україна

Майже втричі зросла кількість російських військових в окупованому Криму

Військова присутність РФ (зокрема особового складу та військової техніки) в Криму за останні 5 років (з 2013 року) значно збільшилася, про що на міжнародній конференції “Україна – Грузія – НАТО: сучасні виклики безпеки Чорноморського регіону” в Батумі (Грузія) доповів заступник міністра оборони України з питань євроінтеграції Анатолій Петренко, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Озвучені ним дані щодо мілітаризації окупованого Криму наводить голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Ірина Фріз (фракція “Блок Петра Порошенка”) на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, якщо у 2013 році особовий склад російських військовослужбовців у Криму був близько 12 тис. осіб, то у 2018 році – понад 32 тис. військовослужбовців.

У 2013 році на території Криму не було жодного танка РФ, нині – 40; бронетранспортерів – від 92 одиниць у 2013 році до 680 поточного, артилерійських систем – від 24 одиниць до 174; літаків РФ – від 22 до 113.

Крім того, на сьогодні на території Криму 8 кораблів і підводних човнів, які мають на своєму оснащенні крилаті ракети морського базування “Калібр” (у 2013 році – 0). Також з’явилися російські системи протиповітряної оборони С-400; берегові протикорабельні ракетні комплекси “Бастіон” і “Бал”, оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер”.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close