Україна

Майже половина українців вважають себе здоровими

36,4% наших співгромадян повідомили, що мають хронічні або довготривалі захворювання

Чотири з п’яти українців вважають стан свого здоров’я добрим або посереднім і лише близько 9% – поганим.

 

Про це повідомила доцент магістерської програми “Менеджмент в охороні здоров’я” Національного університету “Києво-Могилянська академія” Тетяна Степурко, перзентуючи результати Всеукраїнського дослідження “Індекс Здоров’я. Україна — 2018”, повідомляє 1NEWS.

“Чотири з п’яти українців вважають стан свого здоров’я добрим (43,1%) або посереднім (40,8%). І лише 9,2% та 1,6% дорослих українців визначили свій стан здоров’я як “погане” чи “дуже погане” відповідно. За областями найкраще стан свого здоров’я оцінили мешканці Києва (74,6% як “добре” або “дуже добре”) і найгірше — мешканці Херсонської області (33,8% опитаних оцінили стан свого здоров’я як “добре”, і ніхто — як “дуже добре”, – сказала Степурко.

За її словами, двоє з п’яти опитаних (36,4%) повідомили, що мають хронічні або довготривалі захворювання.

“Половина опитаних (50,2%) вважали, що посередньо дбають про своє здоров’я. Щоп’ятий українець (20,6%) повідомляв про наявність гіпертонічної хвороби, і 3,2% повідомили про наявність цукрового діабету в цілому по Україні”, – зазначила Степурко.

Як вона наголосила, дослідження виявило, що українці вживають достатньо овочів і фруктів та ведуть активний спосіб життя.

“За самоповідомленням, у середньому українці вживали достатню кількість свіжих овочів та фруктів і мали достатній рівень фізичних навантажень протягом тижня перед проведенням опитування. Водночас, 17,7% українців вказали, що мали ожиріння. Середній Індекс маси тіла (ІМТ) за регіонами тримався на нижній межі надмірної маси тіла (25–27) за класифікацією ВООЗ”, – сказала Степурко.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close