Україна

Мандарини стали фаворитом в українців напередодні Новорічних свят

Імпортери наголошують на тому, що попит саме на європейські фрукти напередодні Новорічних свят

Впродовж останнього тижня, ціни на мандарини в Україні навіть дещо знизилися, практично зрівнявшись із показниками минулого року. Про це повідомляють фахівці “Інфо-Шувар”, посилаючись на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни, – інформує 1NEWS.

Так, згідно цього моніторингу, впродовж останнього тижня мандарини в Україні подешевшали трохи більш, ніж на 10% і пропонуються сьогодні в межах ціни 27-38 грн/кг (0,85-1,2 EUR/кг). Це лише на 3% дорожче, ніж в той самий період 2017 року.
Варто відзначити, що в минулому році спостерігалася аналогічна тенденція до зниження ціни на мандарини у передсвятковий період, проте, вже із 19 грудня ціна знову почала зростати.

Головні постачання мандаринів сьогодні відбуваються із Туреччини, Іспанії, Італії та Греції. Імпортери наголошують на тому, що попит саме на європейські фрукти напередодні Новорічних свят щороку зростає, не дивлячись на те, що вони дещо дорожчі від турецьких і грузинських цитрусових.

«Європейські мандарини більш солодкі, тому, українці щороку надають їм більшу перевагу. Це, звичайно, виклик для імпортерів, солодкі фрукти, зазвичай, мають коротший термін реалізації. Але споживач готовий платити справедливу ціну за насичені смаки і ми мусимо підлаштовуватись під ці вимоги», – розповідає один із операторів найбільшого в Західному регіоні фруктового терміналу, розташованого на гуртовому ринку «Шувар» у Львові.

Дані офіційної статистики також підтверджують цю інформацію: на фоні загального збільшення імпорту цитрусових за останні 5 років відбулось зниження поставок мандарині із Туреччини на 18%, хоча, ця країна лишається головним постачальником мандаринів в Україну в передноворічний період.

Поставки мандаринів із Грузії , які, зазвичай, пропонуються в найдешевшому ціновому сегменті, за п’ять років скоротились майже в 1,5 рази. Натомість, поставки мандаринів з Італії зросли в 1,5 рази і в 2 рази збільшився обсяг імпорту з Греції. Загалом ,за рік Україна імпортує близько 135-145 тис. тонн мандаринів, близько 60% цього обсягу до сих пір припадає на Туреччину.

Джерело: AgroNews

Останні новини

Back to top button