Україна

Малий бізнес в Україні переживає кризу через коронавірус – соцопитування

33 відсотки малих підприємств визнали, що втратили під час нинішньої кризи від 50 до 75 відсотків доходів

Український малий бізнес не оминули наслідки нинішньої спричиненої коронавірусом кризи.

Про це свідчать результати оприлюдненого в середу, 27 травня, опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) серед мікро- та малих підприємців, – повідомляє 1NEWS.

За даними опитування, 33 відсотки малих підприємств визнали, що втратили під час нинішньої кризи від 50 до 75 відсотків доходів. Ще 44 відсотки респондентів зазначили, що втратили до 50 відсотків доходів, а сім відсотків підприємств навіть розглядають варіант закриття. І тільки у 14 відсотків учасників опитування не відбулося жодних змін у роботі або ж навіть зріс дохід, йдеться в опитуванні.

Крім того, чимало підприємств вказали на значне зростання дебіторської заборгованості, йдеться у повідомленні на сайті ЄБА.

Значній частині опитаних малих підприємств, а саме 48 відсоткам, вдалося зберегти заробітну плату персоналу в незмінних обсягах, тоді як 29 відсотків були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19 відсотків – відправити працівників у неоплачувану відпустку. Зберегти персонал у незмінному складі змогли 59 відсотків малих підприємств. Ще 33 відсотки компаній пережили скорочення персоналу. Водночас є й ті, хто шукає нових працівників. Таких підприємств виявилося шість відсотків з тих, що брали участь у опитуванні.

Щоб досягти докризових бізнесових показників, 38 відсотків підприємців оцінюють, що їм знадобиться один рік, 25 відсотків – два та більше роки, 19 відсотків – близько шести місяців. Тільки три відсотки підприємців визнали, що рівень розвитку їхнього бізнесу не змінився, показало опитування.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close